Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Dočkal zariadil ligové víťazstvo Sparty nad Boleslavou

Sparta Praha má formu. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 26. okt 2014 o 20:10

Futbalisti AC Sparta Praha, ktorí sú súpermi hráčov Slovana Bratislava v I-skupine Európskej ligy, zvíťazili 1:0 (0:0) v nedeľňajšom zápase najvyššej českej súťaže doma nad Mladou Boleslavou.

PRAHA.

Jediný gól stretnutia na Letnej dal stredopoliar Bořek Dočkal, ktorý má v ostatných týždňoch výnimočnú formu. Reprezentačný záložník skóroval v Synot lige 2014/2015 štvrtýkrát.

Okrem toho má na konte aj tri zásahy, ktoré si pripísal v drese Česka v jesennej časti kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2016 do Francúzska.

"Rudí" sa v ligovej tabuľke udržali na druhom mieste, za vedúcimi Plzenčanmi zaostávajú o jediný bod. Zverenci Vítězslava Lavičku ťahajú šnúru šiestich víťazných duelov vo všetkých súťažiach.

V drese hostí nastúpili v základnej zostave dvaja Slováci - Milan Lalkovič a Michal Ďuriš. Ani jeden z nich však napokon neodohral celý súboj. Lalkovič striedal v 64. min a Ďuriš o dvanásť minút neskôr.

Ako je známe, štvrtkový duel dvoch niekdajších federálnych rivalov Slovana a Sparty na Pasienkoch lepšie zvládli hostia, ktorí triumfovali 3:0. Stretnutie narušili násilnosti, preto ho hlavný arbiter Martin Strömbergsson krátko pred koncom prvej časti prerušil na takmer 40 minút. Odveta v Prahe sa uskutoční vo štvrtok 6. novembra.