Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Do Chebu berú aj psychologičku

Rastislav Hríbik|Publikované 4. apr 2006 o 00:00

BRATISLAVA - V silne improvizovanej zostave odcestujú dnes hádzanárky Slovenska na 33. ročník tradičného medzinárodného turnaja O štít mesta Cheb (5. - 8. apríla). "Chýba mi vari polovica hráčok, s ktorými sme v novembri vyhrali prvú fázu kvalifikácie ..

BRATISLAVA - V silne improvizovanej zostave odcestujú dnes hádzanárky Slovenska na 33. ročník tradičného medzinárodného turnaja O štít mesta Cheb (5. - 8. apríla). "Chýba mi vari polovica hráčok, s ktorými sme v novembri vyhrali prvú fázu kvalifikácie ME v portugalskom Lagose, ale nariekať nebudem. Vedel som, do čoho idem a ženský nároďák sa bez kompromisov robiť nedá. Vždy sa niečo prihodí," vraví reprezentačný tréner Tomáš Kuťka. Generálku na dvojzápas play off s Ukrajinou (28. 5. v Kyjeve a 3. 6. v Trenčíne), ktorý rozhodne o účasti či neúčasti Sloveniek na budúcoročných ME vo Švédsku, si však určite predstavoval trochu inak.

Na poslednú chvíľu sa mu ospravedlnila i michalovská kanonierka Alžbeta Tóthová (meniskus), v sobotu sa v súboji so Sláviou Praha zranila aj krídelníčka Partizánskeho Adriana Hýllová (koleno). "Namiesto nich som povolal z Michaloviec Hodoškovú a Tóthovú som nahradil Farkašovou z Wiener Neustadtu. Do Chebu tak pôjdem so štyrmi krídlami. Hlavný cieľ sa dá zhrnúť do jediného slova - timing. V tejto chvíli považujem za najdôležitejšie zosúladiť spoluprácu hráčok na palubovke. Po návrate totiž pokračuje liga a do začiatku play off už strávim s hráčkami len týždeň bez ďalších prípravných zápasov," vraví Kuťka.

Slovenky sa v Chebe zajtra stretnú s Islandom (16.00 h), vo štvrtok s domácim Českom (18.00 h) a v piatok s Holandskom (20.00 h). Na záver ich čaká zápas o umiestnenie. Nie je vylúčené, že si zahrajú aj proti Ukrajine, ktorá sa predstaví v B-skupine. "Ja by som to privítal. Hrozí nám riziko len z psychologického hľadiska. Ak by sme nebodaj vysoko prehrali, aby sa hráčky pred play off súperiek nezľakli."

Novinkou v realizačnom tíme je účasť psychologičky. S hráčkami cestuje odborníčka v tejto oblasti Larisa Jarembaková, Ukrajinka žijúca na Slovensku.

Nominácia SR

Brankárky: Némethová-Kodayová (Šaľa), Krajcárová (Michalovce), Sůkalová (Štart Bratislava), krídelníčky: Mravíková (Ferencváros Budapešť.), Stuparičová (Debrecín), Farkašová (Wiener Neustadt), Hodošková (Michalovce), pivotky: Uhráková (Ferencváros Budapešť), Caltíková (Debrecín), spojky: Hrabovská (Dortmund), Beňušková, Školková (všetky Michalovce), Halásová, Gáborová (obe Šaľa), Popluhárová (Partizánske), Polláková (B. Bystrica).

Súvisiace články