Anglicko
Anglicko

EURO 2024: Anglicko nepotvrdilo rolu favorita, remizovalo s Dánskom

Fotogaléria (32)
Dánsko - Anglicko: ONLINE prenos zo zápasu na EURO 2024 (ME vo futbale) v Nemecku. (Autor: Sportnet)
Sportnet|20. jún 2024 o 15:00

Sledovali ste s nami ONLINE prenos z ME vo futbale (EURO 2024): Dánsko - Anglicko.

FRANKFURT. Dánsko a Anglicko dnes o 18.00 h hrali ďalší zápas na EURO 2024 (ME vo futbale).

Zápas skupiny C hostila Deutsche Bank Park vo Frankfurte nad Mohanom, na ktorom hráva svoje domáce zápasy Eintracht Frankfurt.

Fotogaléria zo zápasu Dánsko - Anglicko na EURO 2024 (skupina C)

Futbal ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Dánsko - Anglicko na EURO 2024 (LIVE)

Majstrovstvá Európy Skupina C 2023/2024
20.06.2024 o 18:00
Dánsko
1:1
(1:1, 0:0)
90+3 minúta
Ukončený
Anglicko
Prehľad
Góly: 34. Hjulmand – 18. Kane. ŽK: 27. Vestergaard (DEN), 73. Maehle (DEN), 87. Nörgaard (DEN) – 62. Gallagher (ENG).
Prenos
V druhom polčase gól nepadol, Dánsko remizovalo s Anglickom 1:1.
90+3
Koniec zápasu.
90+3
Tlak Anglicka prichádza až v nadstavenom čase.
90+2
Pickford rozohrával štandardku z poliacej čiary, centroval na Stonesa, ten sa vo vzduchu nepresadil.
90
Nadstavený čas: 3 minúty.
90
Stones donútený odkopnúť loptu za postrannú čiaru.
87
yellowCardŽltá karta pre tím Dánsko (Christian Nörgaard).
87
Gallagher v strede poľa faulovaný Nörgaardom.
84
Dáni po rohu zakončili nad bránu. Ak niekto čakal záverečný tlak Anglicka, zatiaľ sa nedočkal.
82
changeStriedanie v tíme Dánsko:
z ihriska odchádza Christian Eriksen, prichádza Andreas Skov Olsen,
z ihriska odchádza Morten Hjulmand, prichádza Christian Nörgaard.
77
Striedajúci Poulsen v súboji s Guéhim priamy kop nezískal, rozohráva Pickford.
77
Höjbjergovi dnešný zápas chutí, znova skúsil strelu spoza šestnástky a nie zlú.
74
Watkins robí svojou rýchlosťou súperovi problémy a vybojoval roh.
73
yellowCardŽltá karta pre tím Dánsko (Joakim Maehle).
73
importantEriksen nabil Höjbjergovi, ten to skúsil z diaľky a Pickford vyrážal pri svojej pravej žrdi.
72
Angličania neboli s rohom na prednú žrď úspešní, Dáni sa dostali do kontry a udomácnili sa na útočnej polovici.
71
Presná kolmica Bellinghama na Watkinsa za obranu, ten aj z uhla zakončil do Schmeichela. Rohový kop.
69
changeStriedanie v tíme Anglicko:
z ihriska odchádza Phil Foden, prichádza Jarrod Bowen,
z ihriska odchádza Harry Kane, prichádza Ollie Watkins,
z ihriska odchádza Bukayo Saka, prichádza Eberechi Eze.
68
Pickford musel riešiť ďalší strelecký pokus spoza hlúčika hráčov, lopta ale smerovala na neho, nemal žiaden problém so zákrokom.
67
z ihriska odchádza Rasmus Höjlund, prichádza Yussuf Poulsen.
64
Eriksen vzal koncovku na seba, no spoza šestnástkového oblúka mieril vysoko nad.
62
yellowCardŽltá karta pre tím Anglicko (Conor Gallagher).
61
Eriksen zahrával priamy kop, trafil ale Saku stojaceho hneď pred ním.
60
Sakovu spätnú prihrávku zachytil Christensen, Dáni okamžite dostávajú hru na polovicu súpera.
58
Dáni dostali loptu do pokutového územia u pravej strany, Höjlund sa ale k lopte nedostal a nezakončil.
57
z ihriska odchádza Jonas Wind, prichádza Mikkel Damsgaard,
z ihriska odchádza Victor Kristiansen, prichádza Alexander Bah.
56
56
importantFoden to skúsil spoza pokutového územia, jeho strela po zemi skončila na bližšej ľavej žrdi!
54
z ihriska odchádza Trent Alexander-Arnold, prichádza Conor Gallagher.
53
Nákop na Saku, Christensen so Schemichelom nekomunikovali ideálne a mohlo sa to pre Dánsko zle skončiť. To sa ale nekonalo, lopta končí vedľa brány.
51
Sakovi sa podarilo odcentrovať cez svojho strážcu na druhú stranu šestnástky, no Foden iba prihrával dozadu a spoluhráča nenašiel.
48
Na ťahu sú Angličania, ktorí kombinujú na útočnej polovici, no loptu si posúvajú pomaly a chýba z ich strany niečo, čím by prekvapili súpera.
47
Dáni znova v šestnástke, Angličania to nejako uhrali, no je na nich badať nervozitu.
46
Dáni so snahou hneď zaútočiť, no ofsajd im berie loptu.
46
Začal sa druhý polčas.
Skóre otvoril v 18. minúte Kane, v 34. minúte vyrovnal Höjbjerg. Dánsko – Anglicko po prvom polčase 1:1.
Druhý polčas sa začne o 19:03.
45+1
Prvý polčas sa skončil.
45+1
Center Alexandra-Arnolda preletel na druhú stranu k šestnástky Trippierovi, ten posúva loptu za seba. Po chvíli strieľal spoza šestnástky Foden nad brvno.
44
Výborný strelecký pokus Höjbjerga z prvej spoza vápna, Pickforda lopta popálila, následne ale predviedol úspešný zákrok.
44
Kane si splnil úlohy v defenzíve, no pri vyvážaní loptu stratil.
42
Angličania si vpredu nerozumeli, Fodenov pas do šestnástky nebol presný.
41
Foden prešiel v strede poľa cez niekoľkých dánskych hráčov, situáciu potom zakončil individuálne slabou strelou do stredu brány.
39
Na zadnej žrdi hlavičkoval Andersen, lopta skončila na hornej sieti.
38
Hjulmand znova napriahol spoza vápna, tentokrát Angličania jeho strelu zblokovali na roh.
37
Teraz sú to Dáni, ktorí majú viac z hry, Angličania pôsobia zaskočene.
34
34
34
goalDánsko dalo gól!
Dáni vhadzovali na útočnej polovici, Kane im potom nechtiac nabil, Dáni si posunuli loptu, z veľkej diaľky prišla strela MORTENA HJULMANDA a Pickford aj keď sa hádzal, nezabránil tomu, aby lopta skončila pri pravej žrdi až v sieti.
32
Dáni sa pokúsili hrať kolmo, Wind usmerňoval loptu v páde a vystrašil Pickforda, ktorý kontroloval loptu končiacu na hornej sieti.
29
Höjbjerg ešte udržal loptu na ihrisku, prihral na prednú žrď Eriksenovi, ktorý sa dostal pred Pickforda, zakončoval Höjlund pätičkou, no bránu minul.
28
Center zo štandardky našiel Guéhiho, ten sa snažil vrátiť loptu spätným pasom do ohňa, no trafil už len bočnú sieť.
27
yellowCardŽltá karta pre tím Dánsko (Jannik Vestergaard).
26
Eriksen chcel vystreliť tesne za hranicou pokutového územia, ale hneď k nemu pristúpil brániaci hráč a jeho strelu zblokoval.
25
Dáni znova kombinovali pred šestnástkou, do jej vnútra ale prichádza len veľmi málo lôpt, buď ich Dáni neposielajú alebo ich Angličania odvrátia.
23
Hjulmand neprepasíroval loptu na spoluhráčov do šestnástky, Angličania dobre bránia.
20
Dáni sa snažili o rýchlu odpoveď, bolo blízko pokutového územia, ale nepodarilo sa im odcentrovať či akciu zakončiť.
18
18
goalAnglicko dalo gól!
Angličania idú v 18. minúte do vedenia. Christensen zaváhal, nevšimol si rýchleho Walkera, ktorý potom prihrával do šestnástky, lopta sa odrazila k HARRYMU KANEOVI, ktorý ľavačkou chladnokrvne zakončil presne k pravej žrdi.
17
Dáni s chybičkou pri rozohrávke, lopty sa zmocnil Rice, dával dozadu na Kanea, ten tesne spoza šestnástky trafil brániaceho hráča.
13
13
importantAngličania sa usadili pred pokutovým územím, podarilo sa im dostať dnu a Foden bol v dobrej pozícii, no minul pravý horný roh brány!
12
Kolmý nákup na Höjlunda, toho si anglický hráč postrážil, navyše sa pískal ofsajd.
9
Walker je na trávniku, potrebuje ošetrenie.
8
Dáni chodia čoraz častejšie do útoku, no tentokrát ich zastavil útočný faul na Trippiera.
5
Dáni to skúšali osou ihriska, pas Hjulmanda ale zachytila anglická defenzíva.
4
Nepresné prenesenie hry na Walkera, Angličania strácajú loptu na polovici ihriska, Dáni vhadzujú.
2
Walker sa pri prízemnej prihrávke pred bránu pošmykol, adresáta nenašiel, ale jeho tím zostal pri lopte.
2
Angličania sa s loptou nikam nenáhlia.
1
Dáni po pár prihrávkach aj zakončili, Höjbjerg vystrelil po zemi do stredu brány. Pickford zasiahol.
1
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Dánsko: Schmeichel – Andersen, Christensen, Vestergaard, Maehle – Hjulmand, Höjbjerg, Kristiansen – Eriksen – Höjlund, Wind.
Náhradníci: Hermansen, Rönnow – Bah, Bruun Larsen, Damsgaard, Dolberg, Dreyer, Jensen, Kjaer, Kristensen, Nörgaard, Poulsen, Olsen, Jörgensen.

Anglicko: Pickford – Walker, Stones, Guéhi, Trippier – Alexander-Arnold, Rice – Saka, Bellingham, Foden – Kane.
Náhradníci: Henderson, Ramsdale – Bowen, Dunk, Eze, Gallagher, Gomez, A. Gordon, Konsa, Mainoo, Palmer, Toney, Watkins, Wharton.
V skupine C sa o 18:00 stretnú reprezentácie Dánska a Anglicka.

Dáni v prvom zápase remizovali so Slovincami 1:1. Ich jediný gól strelil v 17. minúte Eriksen. V skupine im aktuálne patrí druhá priečka za vedúcim Anglickom.

Anglicko má na konte tri body, vo svojom úvodnom vystúpení na šampionáte zaknihovalo tesnú výhru 1:0 nad Srbskom. V 13. minúte o všetkom rozhodol Bellingham.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.