Momentka z Tour de France 2022.
Momentka z Tour de France 2022. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|9. júl 2022 o 19:40

Pozrite si kolíziu v úvode 8. etapy na Tour de France, ktorej sa nevyhol ani Peter Sagan.

LAUSANNE. Belgický cyklista Wout van Aert zvíťazil v sobotnej 8. etape cyklistických pretekov Tour de France a dosiahol druhé etapové víťazstvo na tohtoročnej edícii pretekov.

Len pár metrov pred cieľovou páskou predstihol Austrálčana Michaela Matthewsa, ktorý do špurtu vyrazil ako prvý. Najlepšiu trojku doplnil líder celkového poradia Tadej Pogačar zo Slovinska.

Slovák Peter Sagan obsadil až 130. miesto so stratou 7:07 minúty. Musel však hneď v úvode čeliť hromadnej kolízii.

Únik sa v 8. etape vytvoril hneď po štarte a pri jeho dobiehaní prišlo k pádu v balíku, do ktorého bol zapojený Pogačar aj Sagan.

Obaja však boli schopní pokračovať, no kolízia zapríčinila niekoľko odstúpení vrátane Američana Kevina Vermaerkea (DSM).

Sagan musel aj meniť bicykel a do cieľa prišiel so stratou. Nezapojil sa ani do šprintu v rýchlostnej prémii.

"Na začiatku bol prvý škaredý pád a bol som doňho zapletený. Aj keď mne sa nič nestalo, odtrhli mi prehadzovač, musel som teda čakať na výmenu bicykla a únik už bol spravený," vysvetlil Sagan pre RTVS.

V celkovej klasifikácii mu patrí priebežné 135. miesto. Na vedúceho van Aerta navyše stráca v bodovacej súťaži až 178 bodov.

V nedeľu pokračuje Tour de France opäť kopcovitou etapou, cieľ je pár kilometrov po tom, ako cyklisti absolvujú 15-kilometrové stúpanie na Pas de Morgins.

Najbližší program Tour de France 2022

Domov»Tour de France 2022»VIDEO: Sagan musel meniť bicykel. Úvod etapy poznačil hromadný pád