Ľubomír Tupta (vpravo) pomohol Verone k postupu.
Ľubomír Tupta (vpravo) pomohol Verone k postupu. (Autor: TASR)
Sportnet|30. nov 2017 o 09:04

Ľubomír Tupta strelil v drese Hellasu Verona premiérový gól.

VERONA. Slovenský futbalový reprezentant do 21 rokov Ľubomír Tupta sa v drese svojho talianskeho zamestnávateľa Hellasu Verona v sezóne 2017/2018 premiérovo zapísal do streleckej listiny.

Devätnásťročný odchovanec prešovského futbalu v stredajšom veronskom derby na ihrisku Chieva v 4. kole Talianskeho pohára (Coppa Italia) nastúpil v predĺžení.

Keďže duel sa v riadnom hracom čase aj po predĺžení skončil nerozhodne 1:1, k slovu sa dostal aj jedenástkový rozstrel. V ňom Tupta vo štvrtej sérii nezaváhal.

"Tréner ma poslal na ihrisko hneď od prvej minúty nadstaveného času. Povedal mi, aby som hral to, čo viem. Keďže gól nepadol ani za ďalších tridsať minút, nasledovali penalty," uviedol Tupta pre oficiálnu stránku svojej zastupiteľskej agentúry csm-agency.sk.

Pred rozstrelom sa nebál a keď sa ho kouč Fabio Pecchia opýtal, či si trúfa, okamžite prikývol.

"Tréner sa ma spýtal, či pôjdem aj ja. Povedal som mu, že áno. V poradí som mal ísť ako druhý, no spoluhráč ma poprosil o výmenu. K slovu som sa dostal vo štvrtej sérii. My sme premenili všetky penalty, Chievo iba štyri.

Gól venujem mojej rodine, ktorá ma stále podporuje.

Ľubomít Tupta, slovenský futbalista

Sme šťastní. Postúpili sme a navyše sme vyradili nášho mestského rivala Chievo. Gól venujem mojej rodine, ktorá ma stále podporuje.

Naďalej budem tvrdo makať a verím, že dostanem šancu aj v Serii A," doplnil slovenský mladík, ktorý kopol loptu do ľavého rohu a brankára poslal na opačnú stranu.

Tuptov slovenský krajan Šimon Štefanec presedel celý stredajší zápas na lavičke náhradníkov.

Veronský klub sa v osemfinále 13. decembra predstaví na milánskom San Sire proti miestnemu tímu AC.