Futbalisti Čile sa tešia po víťazstve nad Kolumbiou.
Futbalisti Čile sa tešia po víťazstve nad Kolumbiou. (Autor: TASR/AP)

Futbalisti Čile môžu získať tretí titul za sebou.

Copa América 2019 - štvrťfinále:

SAO PAULO

Kolumbia - Čile 0:0, 4:5 v jedenástkovom rozstrele

SAO PAULO. Futbalisti Čile postúpili do semifinále turnaja Copa América. Obhajcovia titulu v noci na sobotu zdolali vo štvrťfinále Kolumbiu 5:4 v jedenástkovom rozstrele.

Duel sa v riadnom hracom čase skončil bez gólov. V tejto fáze kontinentálneho šampionátu sa nehralo predĺženie.

Čile si zahrá o finále proti víťazovi duelu Uruguaj - Peru (sobota, 21.00 SELČ).

Kolumbia skončila na turnaji bez toho, aby inkasovala gól. Čiľania síce našli recept na jej obranu dvakrát, ale v oboch prípadoch po konzultácii s VAR hlavný rozhodca Nestor Pitana góly neuznal.

Najprv v 16. minúte bol Charles Aranguiz v tesnom ofsajde a v 70. minúte gólu Artura Vidala predchádzala ruka prihrávajúceho Guillerma Maripana.

Čile dominovalo, ale nedalo góly

Čile nedokázalo zužitkovať svoju dominanciu v dueli. V rozstrele boli oba tímy stopercentné až do piatej série, potom William Tesillo netrafil bránku a Alexis Sánchez rozhodol o postupe do semifinále.

"Prakticky celý zápas sme dominovali. Bol to z našej strany dobrý výkon, ukázali sme veľa kvality. Dali sme dva góly, ktoré, bohužiaľ, systém VAR anuloval," povedal čilský stredopoliar Arturo Vidal podľa bbc.com.

"Zaslúžili sme si vyhrať v riadnom hracom čase, ale nedokázali sme skórovať. Potom však prišli penalty, všetky sme premenili a postúpili ďalej."

Copa América môžu vyhrať tretí raz za sebou

Čile živí nádej na zisk tretieho titulu na Copa América za sebou.

Pri oboch predchádzajúcich triumfoch narazili jeho futbalisti vo finále na Argentínu a uspeli po penaltovom rozstrele.

Podobný scenár sa môže zopakovať aj v aktuálnej edícii, ak oba tímy zvládnu semifinálové súboje.

Domov»Futbal»Reprezentácie»Čile v jedenástkovom rozstrele porazilo Kolumbiu a je v semifinále Copa América