Colorado Avalanche napriek ťažšiemu štartu predĺžili zmluvu s trénerom

Oh My Hockey|20. nov 2021 o 14:42

Dnes v noci neoslavoval Jared Bednar iba predĺženie štvorzápasovej šnúry víťazstiev. S Coloradom Avalanche sa dohodol na novej spolupráci.

Ako oznámili Avalanche na svojich oficiálnych webstránkach, Bednar by mal podľa novej zmluvy koučovať tím minimálne do konca ročníka 2023/24. Pôsobí tu šiesty rok.

49-ročný kormidelník vymenil na tomto poste Patricka Roya. S výnimkou prvej sezóny zakaždým postúpil do play-off. Zatiaľ však nedokázal prejsť cez druhé kolo, i keď má pod sebou mužstvo ašpirujúce na Stanleyho pohár.

Bednar je najdlhšie trénujúcim trénerom od presťahovania klubu do Colorada. Odtrénoval 385 duelov, z ktorých 191 vyhral. Dve ďalšie víťazstvá mu ostávajú na vyrovnanie prvenstva Boba Hartleyho.

"Jared sa etabloval ako jeden z najlepších trénerov v NHL," povedal o ňom a generálny manažér Avalanche Joe Sakic. "Je to skvelý líder, ktorý má plnú dôveru našich hráčov a zamestnancov. Pod jeho vedením náš tím naďalej dosahuje veľké pokroky a každoročne sa zlepšuje. Vieme, že je tou správnou osobou, ktorá nám pomôže urobiť ďalší krok a zabojovať o Stanleyho pohár."

Bednarovi neuškodil ani ťažší štart mužstva do sezóny, zapríčinený aj zraneniami. Avs sa postupne dvíhajú, vyhrali posledné štyri stretnutia.

Nachádzate sa tu: