Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Číňania spustili nábor cudzincov. Musia poznať históriu a kultúru krajiny

Ilustračné foto. (Autor: Daniel Stehlík/Cvak.sk)
SITA|31. mar 2019 o 11:26

Súčasťou plánu je aj kurz čínštiny.

PEKING. Čínska futbalová asociácia požaduje od naturalizovaných reprezentantov, aby sa naučili národnú históriu, hymnu, aby poznali národnú vlajku, symboly, podmienky a kultúru.

Súčasťou plánu je aj kurz čínštiny. Asociácia vydala stanovisko v piatok s okamžitým efektom a progres záujemcov o čínsky národný dres zo zahraničia bude sledovať každý mesiac.

Číňania spustili nábor cudzincov pre zvýšenie hráčskych štandardov v domácej najvyššej súťaži a tiež reprezentácii, ktorá dlhodobo dosahuje podpriemerné výsledky. V rebríčku FIFA sa momentálne nachádza na 72. mieste.

Iba raz sa predstavila na záverečnom turnaji majstrovstiev sveta, na šampionáte v roku 2002 v Japonsku a Kórejskej republike odohrala tri zápasy v základnej skupine, pričom nestrelila ani gól.

Najnovšími zahraničnými prírastkami v národnom tíme by sa mohli stať Chou Jung-jung s nórskymi koreňmi a tiež Nico Yennaris, ktorý prešiel mládežníckou akadémiou Arsenalu Londýn.

Obaja v súčasnosti hrávajú za Peking Kuo-an. Do Číny nedávno zamieril aj slovenský reprezentant Marek Hamšík, keď z SSC Neapol prestúpil do klubu Ta-lien I-fang.

Súvisiace články