Streda, 22. septembra, 2021Meniny má Móric
Dominika Cibulková. (Autor: TASR/AP)
TASR|30. okt 2016 o 14:38

Tenisové osobnosti reagujú na víťazstvo Dominiky Cibulkovej na koncoročnom výberovom šampionáte WTA v Singapure.

Igor Moška, generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu (STZ): "Fantastický úspech pre prvú Slovenku, ktorá vyhrala finále Masters. Dominika podala úžasný výkon, výborne podávala. Ešte nikdy som ju nevidel tak dobre servovať ako v tomto zápase. Rozhodujúca bola aj výborná hra po čiare. Je to fantastický úspech slovenského tenisu a nášho športu celkovo. Veľmi sa z toho teším. Dominika sa stala tou najlepšou inšpiráciou pre mladé talenty."

Tibor Macko, prezident Slovenského tenisového zväzu: "Predviedla vynikajúcu hru a dosiahla fantastický výsledok. Veľmi jej to prajem, odviedla obrovský kus práce. Blahoželanie si zaslúžia aj celé jej okolie, tím a výborný tréner Maťo Lipták. Je to mimoriadny úspech, ešte stále som z toho namäkko."

Karina Cíleková-Habšudová, bývalá svetová desiatka: "Je to úžasný úspech. Obrovská gratulácia. To je akoby vyhrala piaty grandslam. Hrala najlepší tenis v najdôležitejšej chvíli v jej živote. Na okolnosti, za akých postúpila zo skupiny, sa nikto pýtať nebude. Okolnosti sa tak zbehli a je úžasné, že to dokázala využiť. Myslím, že v rebríčku WTA môže ísť ešte vyššie. Začiatok roka nemá taký náročný, neobhajuje toľko bodov. V Singapure herne dokázala, že patrí do svetovej špičky. Je to obraz toho, čo predvádza v poslednej dobe."

Dominika Cibulková zdolala vo finále Angelique Kerberovú: fotogaléria

30.10.2016

Dominik Hrbatý, bývalý slovenský daviscupový reprezentant: "Je to famózne, neuveriteľné, neskutočné! Domča hrala vo finále ako tiger vypustený z klietky, úžasne Kerberovú naháňala po kurte. Je fantastické, kam sa za tie roky posunul ženský tenis, boli to skvelé výmeny. Pred finále som Domči poslal esemesku, že si zaslúži byť novou šampiónkou. Už pred turnajom, keď som ju stretol spolu s jej tímom na letisku, som jej hovoril, nech tam všetky hráčky vymláti kladivkom na mäso. Tušil som, že sa dostane ďaleko a že má aj na titul."

Janette Husárová, víťazka deblových MS WTA Tour a Pohára federácie z roku 2002: "Je to úžasný úspech slovenského tenisu. Domča skvelým spôsobom zavŕšila najúspešnejšiu sezónu v kariére. Je to výsledok práce celého tímu, všetko do seba zapadlo. Je to fantázia."

Radek Šefčík, mentálny tréner Dominiky Cibulkovej: "Finále je viac-menej stále o hlave a nastavení mentálnej stratégie. Dominika si dnes jednoznačne išla po víťazstvo. Vedela, že má hru na Kerberovú. Vychádzala z prvého vzájomného zápasu na turnaji v Singapure, v ktorom bola lepšia, a jej súperka viac-menej len využila niektoré jej slabšie chvíľky. Približne hodin či dve pred finále som sa rozprával s Domčou a cítil som, že to je dobré. Bola vo svojom móde, vedela, ako menežovať svoje emócie - a to bol kľúč k víťazstvu. Takticky nedala Kerberovej dýchať, tá sa prakticky vôbec nedostala do zápasu. Veľmi si cením, ako Dominika zvládla náročné momenty v koncovke finále, keď jej začali pracovať emócie, ale dostala ich pod kontrolu. Je niečo neuveriteľné, čo dokázala. Nielen pre ňu, ale pre celé Slovensko."

Andrej Kiska, prezident SR /zdroj: oficiálny facebook/: "Vyhrať turnaj majsteriek, turnaj najlepších z najlepších, je fenomenálny úspech. Dominike Cibulkovej patrí moja veľká poklona, úcta a rešpekt."

Anne Keothavongová: "Neuveriteľný koniec neuveriteľnej sezóny."

Tracy Austinová: "Gratulujem, Dominika Cibulková, k ohromnému triumfu na WTA Finals."

Marion Bartoliová: "Jednoducho neskutočné!!! Nemôžem byť šťastnejšia za moju priateľku Dominiku. Aký zápas od oboch dievčat!!"

Rennae Stubbsová: "Blahoželám k úžasnému roku. Semifinále Wimbledonu, sobáš, miestenka na šampionát a triumf na ňom!! Žeby konečne svadobná cesta??"

Brad Gilbert: "Cibulkovej prémie pred dneškom 8,8 milióna USD, z toho za tento rok zatiaľ 1,8 milióna USD. WTA Finals 2,054 milióna USD."

Carla Suárezová-Navarrová: "Pomeeeeeeee!!! Aké nádherné víťazstvo. Dominika, som za teba taká šťastná!!"

Kiki Bertensová: "Wow, aký rok! Gratulujem."

Súvisiace články