Chuligáni opäť vyčíňali

Sportnet|5. mar 2007 o 00:00

Francúzske futbalové štadióny majú za sebou rušnú ligovú sobotu.

Francúzske futbalové štadióny majú za sebou rušnú ligovú sobotu.


PARÍŽ. Problémy robili fanúšikovia v Sedane. Došlo k zrážke „hooligans" holandského FC Utrecht s táborom Paríža St. Germain. Výsledkom boli traja zranení. Zápas sa skončil víťazstvom domáceho Sedanu 2:0. Väčší rozruch však vzbudilo dianie mimo ihriska.

Holandskí fanúšikovia pricestovali autobusom, prvé bitky vypukli ešte pred zápasom v meste. „Medzi zranenými je fanúšik PSG, Utrechtu aj jeden z organizátorov," povedala generálna sekretárka miestnej polície Marie Desbazeilleová.

Prezident ligy Frederic Thiriez sľúbil, že sa zasadí aj o prísne potrestanie výtržníkov, ktorí narušili derby medzi Lyonom a St. Etienne (3:1). Rozhodca Chapron zápas prerušil v 52. minúte, keď zo sektora Lyonu vyletela svetlica smerom k sektoru vyhradenému pre fanúšikov domácich. Tí svetlicu hodili späť a vyprovokovali tým zásah polície, ktorá použila slzný plyn.

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Francúzsko»Chuligáni opäť vyčíňali