Štvrtok, 9. decembra, 2021Meniny má Izabela

Chorá grécka ekonomika dostala vo futbale zelenú

Ilustračná snímka. (Autor: euobserver.com)
SITA|31. máj 2013 o 09:59

Panathinaikos si vydýchol, priznali mu ligovú licenciu. Odvolanie zabralo aj v prípade PAS Giannina a Panthrakikosu.

ATÉNY. Futbalisti Panathinaikosu Atény sa nemusia viac strachovať o účasť v nasledujúcom ročníku najvyššej gréckej súťaže.

Klub uspel s odvolaním a dostal licenciu spoločne s tímami PAS Giannina a Panthrakikosom. Informovala o tom Grécka futbalová federácia (EPO).

Licenčná komisia pôvodne po previerke všetkých 16 klubov s právom účasti v najvyššej gréckej Super League 2013/14 konštatovala, že ekonomické podmienky splnila iba polovica z nich.

V ohrození sa ocitol Panathinaikos, ktorý skončil v základnej časti uplynulého ročníka až šiesty a prvý raz od roku 1997 nebude hrať v žiadnej európskej pohárovej súťaži, ale aj PAS Giannina pripravujúca sa, naopak, na prvý štart v Európskej lige UEFA.

Arabské knieža stiahlo finančnú ponuku

Problém Panathinaikosu nastal v januári po tom, čo Faisal bin Abdulaziz Nasser bin Abdulaziz Al Saud oznámil, že sťahuje svoju ponuku na kúpu finančne ustarosteného klubu.

Knieža predtým tvrdil, že bude investovať do 28 miliónov eur do Panathinaikosu, ak by dostal aspoň 67,5 % akcií tímu akcií a mohol by nahradiť predstavenstvo klubu.

Sľuboval aj milióny do štadióna a na transfery

Ďalej mal v pláne investovať 150 miliónov eur do prestavby štadióna a poskytnúť ďalších 40 miliónov eur na nákupy hráčov.

Panathinaikos začal novú éru pod vlastníctvom fanúšikov v júli 2012 po tom, čo skupina "Panathinaikos Aliancia" dokončila prevzatie klubu.

Na výsledok odvolania ešte čaká trojica OFI Kréta, Aris Solún a Panionios. Viac čítajte TU

Súvisiace články