Gáborík dal gól a asistoval, Pánik sa pobil s Getzlafom

Marián Gáborík (vľavo) dáva gól Nashvillu.
Marián Gáborík (vľavo) dáva gól Nashvillu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|10. mar 2017 o 06:02

BRATISLAVA. Slovenský hokejista Marián Gáborík prispel v noci na piatok v zámorskej NHL gólom a asistenciou k triumfu Los Angeles nad Nashvillom 3:2 po predĺžení.

V druhej tretine asistoval pri góle Jaromeho Iginlu, v 51. minúte v presilovke svojim ôsmym zásahom v sezóne poslal duel do nadstavenia. V ňom rozhodol opäť v početnej výhode Iginla.

Chicago Blackhawks v zostave so slovenskými hokejovými reprezentantmi Mariánom Hossom, Tomášom Jurčom a Richardom Pánik prehralo v United Center s domácim Anaheimom.

V drese Ducks sa prezentoval skvelým výkonom brankár Jonathan Bernier, ktorý sa na triumfe podieľal 43 úspešnými zákrokmi. Pre Berniera to bol druhý shutout v sezóne a celkovo sté víťazstvo v NHL. Pánik sa v druhej tretine pobil s Ryanom Getzlafom.

Jediný gól zápasu dal Corey Perry v 38. minúte, jeho čakanie na gól trvalo desať zápasov. Pre Chicago to bola prvá prehra v ostatných ôsmich zápasoch.

Pozrite si, ako prebiehal zápas Anaheimu s Chicagom: fotogaléria

10.3.2017

Ôsmy duel za sebou vyhrali hráči Calgary, ktorí si v kanadskom derby poradili s Montrealom hladko 5:0. Johnny Gaudreau sa pod to podpísal gólom a tromi asistenciami.

Flames naposledy zaznamenali takúto úspešnú sériu ešte v novembri 2005. V bránke Tampy Bay opäť chýbal Peter Budaj, jeho spoluhráči zdolali doma Minnesotu 4:1.

"Stratiť toľkých hráčov znamená zvýšený tlak na ostatných. S ôsmimi či deviatimi útočníkmi sme čelili jednému z najlepších tímov v lige. Museli sme sa s tým však vyrovnať, čo sa nám podarilo," skonštatoval obranca a strelec víťazného gólu Victor Hedman.

Obranca Martin Marinčin sa nezmestil do zostavy Toronta, ktoré si poradilo s Philadelphiou 4:2.

NHL - piatok:

Chicago - Anaheim 0:1 (0:0, 0:2, 0:0)

Gól: 38. C. Perry (L. Shaw, Bieksa)

Marián Hossa 14:18 min, 5 striel, -1 bod, Richard Pánik 16:54 min, 2 strely, 7 tr. min, Tomáš Jurčo (všetci Chicago) 9:03 min, 1 strela

Carolina - New York Rangers 4:3 (2:1, 0:2, 2:0)

Góly: 14. Skinner (V. Rask), 14. Zykov (Aho, J. Staal), 50. Aho (Teräväinen, Faulk), 53. Aho (J. Staal, E. Lindholm) - 8. Kreider (Stepan, McDonagh), 28. Zibanejad (Kreider, Stepan), 37. Zibanejad

Tampa Bay - Minnesota 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Góly: 7. Kučerov (Hedman, Palát), 12. Hedman (Drouin, Dotchin), 25. Šustr (Kučerov, T. Johnson), 59. Kučerov (Gourde) - 57. Scandella (Brodin, M. Koivu)

Toronto - Philadelphia 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Góly: 14. W. Nylander (Gardiner, C. Brown), 30. Bozak, 54. Marner (Rielly, Bozak), 59. Kadri - 7. Simmonds (Gostisbehere, C. Giroux), 58. Gostisbehere (Filppula, Voráček)

Arizona - Ottawa 2:3 pp (0:0, 2:1, 0:1 - 0:1)

Góly: 32. Perlini (Rieder, Martinook), 38. Crouse (Jooris) - 33. Pageau (Claesson, E. Karlsson), 53. E. Karlsson (Pageau), 61. E. Karlsson

Calgary - Montreal 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

Góly: 8. Giordano (M. Tkachuk, Frolík), 29. Michael Stone (Brodie, J. Gaudreau), 36. Monahan (Michael Stone, J. Gaudreau), 36. Ferland (J. Gaudreau, Monahan), 57. J. Gaudreau (Engelland, Frolík)

Colorado - New Jersey 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)

Góly: 32. MacKinnon (Barrie, Pickard), 45. Rene Bourque (Andrighetto), 59. Beauchemin (Comeau) - 41. Hall (Lovejoy), 47. Noesen (Bennett, Blandisi)

Vancouver - New York Islanders 3:4 pp (0:1, 2:2, 1:0 - 0:1)

Góly: 22. R. Boucher (Horvat, Stecher), 24. Bärtschi, 60. Stecher (H. Sedin, Markus Granlund) - 16. Tavares (Bailey, Lee), 30. Beauvillier (Bailey), 40. Nelson (Leddy, Bailey), 62. Ladd (De Haan, Strome)

Los Angeles - Nashville 3:2 pp (0:1, 1:0, 1:1 - 1:1)

Góly: 26. Iginla (GÁBORÍK, LaDue), 51. GÁBORÍK (Martinez, Dowd), 64. Iginla (Doughty, J. Carter) - 17. Järnkrok (Neal, Josi), 42. Fiala (Fisher)

Marián Gáborík (LA) 18:59 min, 1+1, 3 strely, -2 body, 2 tr. min

San Jose - Washington 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)

Góly: 9. J. Thornton (Hansen, P. Martin), 23. Pavelski (Burns, J. Thornton), 39. Couture (Burns, Marleau), 59. Couture (Burns, Pavelski) - 6. Winnik (Beagle, T. Wilson), 35. B. Connolly (Shattenkirk)