Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Chicago urobilo sympatický krok. Do trénerského štábu angažovalo prvú ženu

Kendall Coyneová Schofieldová počas hokejového All-Stars. (Autor: TASR/AP)
SITA|24. nov 2020 o 14:59

Je známa ako jedna z najrýchlejších hokejistiek sveta.

BRATISLAVA. Americká hokejistka Kendall Coyneová Schofieldová má iba 28 rokov, ale už vybojovala šesť titulov majsterky sveta a stala sa aj olympijskou víťazkou.

Aktuálne však kapitánka národného tímu USA posunula svoju kariéru na ďalšiu úroveň. Vôbec ako prvá žena bude súčasťou trénerského tímu v organizácii Chicago Blackhawks.

Na starosti bude mať rozvoj mladých hráčov a celkovo sekciu mládežníckeho hokeja. Informuje o tom oficiálny web Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF).

Ostrá mimo ľadu, rýchla na ňom

Od svojho vystúpenia na All-Star víkende NHL 2019 je Coyneová Schofieldová fanúšikom známa aj ako jedna z najrýchlejších hokejistiek na svete. A túto svoju zručnosť by mala preniesť aj do služieb pre Chicago Blackhawks.

"Neuveriteľne šikovný krok Blackhawks, keď angažovali Kendall Schofieldovú. Je rovnako ostrá mimo ľadu, ako rýchla na ňom," napísal dlhoročný odborník na dianie v NHL Brian Burke na twitteri.

"Mojím cieľom je pomôcť organizácii Blackhawks vyhrať Stanleyho pohár. Cítim vzrušenie z toho, že sa budem podieľať na práci v tíme, ktorý som sledovala v minulosti a videla ho vyhrať trikrát Stanley Cup," uviedla Coyneová Schofieldová.

"Na starosti budem mať najmä prácu s talentovanými hráčmi. Budem pôsobiť na farme v Rockforde, kde budem skautovať hráčov a hľadať spôsoby, ako im pomôcť," doplnila skvelá americká hráčka.

Bude vychovávať talenty

Ako už sama spomenula, bude predĺženou rukou trénerského štábu v tíme AHL Rockford IceHogs. Bude hodnotiť mladých hráčov, ich hokejové zručnosti a odovzdávať o tom informácie do prvého tímu Chicaga v NHL.

"Rozširovanie nášho tímu o mladých ľudí s potenciálom, akými sú Kendall Coyneová Schofieldová, Erik Condra či Juan Gonzalez, reagujeme na zmeny na hokejovej scéne na všetkých jej úrovniach.

Všetci títo ľudia prinášajú špecifické poznatky do nášho klubu, preto ich radi vítame v rodine Blackhawks," skonštatoval viceprezident a generálny manažér "čiernych jastrabov" Stan Bowman.

Súvisiace články