Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

Cháru kanadská polícia vypočúvať nebude

Zdeno Chára privodil Maxovi Paciorettymu otras mozgu a zlomeninu stavca. (Autor: SITA)
TASR|12. apr 2011 o 09:17

Zdeno Chára môže pokojne cestovať na zápasy prvého kola play off NHL do Montrealu bez toho, že by mu v hrozili akékoľvek problémy s kanadskými zákonmi a políciou.

MONTREAL. Slovenský hokejista v službách Bostonu Bruins Uviedol to generálny manažér "medveďov" Peter Chiarelli.

Kapitán Bruins je tŕňom v oku kanadskej hokejovej verejnosti od 8. marca, keď po súboji s ním pri mantineli utrpel krídelník Max Pacioretty otras mozgu a fraktúru krčného stavca. Na požiadanie šéfa polície v Quebecu Louisa Dionneho však montrealská polícia začala 10. marca vyšetrovanie Chárovho zákroku ako trestný čin ublíženia na zdraví.

Chiarelli: Bude tam šialená atmosféra

Najvyššiemu obrancovi profiligy však údajne nehrozí vypočúvanie ani zadržanie kanadskou políciou. "Nič sa proti Chárovi v Kanade neudeje. Všetko bude v poriadku, ubezpečili nás o tom kompetentné úrady," povedal generálny manažér Bruins, ktorí do Montrealu zavítajú minimálne na tretí a štvrtý zápas vyraďovacej série 1. kola.

"Samozrejme, že očakávam búrlivú atmosféru plnú emócií zo strany médií, fanúšikov aj ľudí, ktorí sa len prechádzajú po meste. Ale rivalita oboch klubov je už dlhoročná. Nepredpokladám však, že budeme potrebovať nejakú zvláštnu bezpečnosť. Určite tam zavládne šialená atmosféra, ale pripravujeme sa tak, aby nás nič neprekvapilo," dodal Chiarelli.

Bučanie ho neprekvapí

Tridsaťštyriročného lídra Bostonu, známeho svojou dôraznou hrou pred oboma bránkami, nemožno zaradiť do skupiny zákerných hráčov. "Bol som prekvapený, ako sa s tou situáciou Chára vyrovnal. Naďalej hral bez nejakých výkyvov. Myslím, že na Zdena bučia prakticky všade v Severovýchodnej divízii, takže to pre neho nebude nič nové," skonštatoval Chiarelli.

Chára ukončil základnú časť sezóny v NHL so 14 gólmi a 30 asistenciami, čo je však ešte dôležitejšie, Bruins obsadili tretiu priečku vo Východnej konferencii.

"Myslím si, že tento chlapík by mal byť kandidátom na Norrisovu trofej. V tejto sezóne hrá veľmi dobre a jedine spomínaný incident vrhá tieň na jeho skutočné kvality. Má za sebou výbornú základnú časť a hoci jeho hra nie je príliš sexy, je skutočne efektívna," uzavrel tému generálny manažér Bostonu.

Súvisiace články