Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Chára pil počas zápasu Coca-colu, nesmie sa to zopakovať

TASR|3. máj 2011 o 10:02

Vedenie zámorskej NHL sa zase raz v uplynulých dňoch muselo zaoberať slovenským hokejistom Zdenom Chárom.

PHILADELPHIA. Kapitán Bostonu sa terčom pozornosti šéfstva profiligy však kuriózne nestal pre svoj nekompromisný herný prejav na ľade, ale pre marketingový prehrešok na striedačke.

Slovenský obranca sa počas rozhodujúceho siedmeho zápasu s Montrealom občerstvil Coca-colou a to sa v NHL nesmie. Liga má totiž zmluvu s konkurenčnou firmou Pepsi a keď sa zábery na fľašku v Chárovej ruke objavili na verejnosti, vedenie súťaže ho vyzvalo, aby sa to už neopakovalo. Ak aj dostane Slovák v budúcnosti chuť na ten istý nápoj počas zápasu, môže ho piť iba z neznačkovej fľašky.

Kanadskej spravodajskej agentúre QMI sa Chára priznal, že NHL po jeho prešľape zdvihla varovný prst. "Už po zápase som dostával správy od kamarátov - 'Čo to robíš, človeče? Videli sme to v telke...' No v takýchto situáciách, človek príliš veľa nerozmýšľa nad tým, čo sa môže a čo nie, len sa snažíte niečo do seba dostať," vyhlásil najvyšší hráč súťaže a dodal, že len požiadal o nejaký nealko nápoj a dostal presne to, čo potreboval.

"Cukor a trochu kofeínu. Cítil som, že potrebujem niečo sladké a bublinkové a požiadal som o Coca-Colu. Obyčajne ju však vôbec nepijem, maximálne raz do mesiaca. Potreboval som sa trochu nabudiť. Viem, že veľa chlapcov to robí ako ja pred zápasmi i počas nich. Mne to tiež pomohlo, hoci som si len trochu usrkol."

Súvisiace články