Streda, 22. septembra, 2021Meniny má Móric

Chára odmietol voľno, radšej trénoval

SITA|18. sep 2011 o 13:37

Tréner Boston Claude Julien ocenil Chárov postoj, podľa jeho slov sa zachoval ako správny kapitán.

BOSTON. Kapitán hokejistov Bostonu Zdeno Chára si po príchode z pohrebu Pavla Demitru mohol vziať v úvode tréningového kempu Bruins pred novou sezónou deň voľna, napokon tak neurobil a v sobotu už so spoluhráčmi korčuľoval na ľade.

Chára priletel do Bostonu v piatok neskoro v noci. Po tréningovej jednotke priznal, že pre nedostatok oddychu mal nohy ťažké, ale jeho srdce bolo ešte ťažšie. Chára neustále myslel na svojho kamaráta Demitru, ktorý tragicky zahynul pri leteckej katastrofe v Jaroslavli 7. septembra.

Chára príkladom

"Som unavený a vyčerpaný. Chcel som však absolvovať tréning. Nechcem vynechať žiaden deň prípravy," povedal pre nesn.com Chára.

Tréner Boston Claude Julien ocenil Chárov postoj, podľa jeho slov sa zachoval ako správny kapitán. "Bol som ochotný dať mu deň voľna navyše, ale on chcel ísť už dnes na ľad. Svoju vodcovskú úlohu berie veľmi vážne. Prišiel neskoro v noci domov a mal pocit, že by bolo dobré, ak by absolvoval tréning. Vyzeral unavený. Ukázal však skvelý príklad. Má za sebou náročné obdobie," povedal pre NESN Julien.

Po tréningu sa Chára snažil ovládať pri rozhovore o Demitrovi svoje emócie. Poznali sa veľmi dlho, vyrastali v rovnakom regióne a stretli sa aj v národnom tíme.

"Bol mojím susedom. Prežili sme veľa skvelých chvíľ. Je to veľmi smutné. Ak stratíte podobného priateľa, potom je to veľmi ťažké," povedal Chára, ktorý na ľade môže zabúdať na smutné chvíle.

Višňovský ani nespal

Hokejový obranca Ľubomír Višňovský bol počas prvého dňa prípravného kempu Anaheim Ducks pred novou sezónou ešte po presune z Európy unavený. Produktívny obranca pricestoval do južnej Kalifornie z rodného Slovenska len v piatok v noci a v sobotu už absolvoval podľa denníka LA Times v Honda Centre v Anaheime lekársku prehliadku.

Pôvodne mal prísť do zámoria skôr, ale pre účasť na poslednej rozlúčke s tragicky zosnulým Pavlom Demitrom svoj odchod odložil. Prvú noc v zámorí sa poriadne nevyspal.

"Vstával som asi o pol piatej ráno, nemohol som spať" priznal v sobotu Višňovský pre LA Times a pokračoval: "Posledné dni pre mňa, moju rodinu i ľudí na Slovensku boli veľmi ťažké. Je len veľmi ťažké niečo hovoriť. Pavol bol jedným z mojich najlepších priateľov. Poznal som jeho rodinu, jeho deti. Jeho manželka je veľmi silná osoba. Pred odchodom som jej povedal, že keď niečo bude potrebovať, vždy som jej pripravený pomôcť."

Višňovský sa naposledy s Demitrom stretol v jednom tíme na májovom svetovom šampionáte v Bratislave. Obaja sa poznali od mladosti. Višňovský si spomína, že Demitra vynikal v každom športe, ktorý hral.

O tragédii hokejistov Jaroslavľa sa obranca Ducks dozvedel počas návštevy na americkej ambasáde v Bratislave. "Po tej správe si už nepamätám nič. Nespomínam si, ako mi dali pas, víza. Nespomínam si ani na to, ako som sa vlastne dostal domov," dodal pre LA Times Višňovský.

Súvisiace články