Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Chára nebude obhajovať prvenstvo, rozumie dôvodom

Chára sa nedostal do nominácie na Zápas hviezd. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 13. jan 2015 o 09:57

Zdeno Chára sa nepredstaví tento rok v súťaži o najtvrdšiu strelu v Zápase hviezd.

WILLMINGTON. Na trón muža s najtvrdšou strelou v hokejovej NHL zasadne nový muž, Slovák Zdeno Chára nebude obhajovať svoje prvenstvo z posledných piatich ročníkov Zápasov hviezd. Kapitán Bostonu vyhral súťaž v rokoch 2007 až 2012, uplynulé dva roky sa exhibícia nekonala pre výluku a zimné olympijské hry.

Chára sa nedostal do nominácie na Zápas hviezd, o účasť ho pravdepodobne pripravilo zranenie a vynechanie devätnástich duelov.

"Vynechal som veľkú časť prvej polovice sezóny. Nominácia je založená na hre a výkonnosti hráčov. Ja som dlho nehral," chápe dôvody svojho nenominovania Chára, ktorého dve víťazstvá delia od vyrovnania rekordu Ala MacInnisa v tvrdosti strely.

Vyše dvojmetrový obranca netuší, ako prudko dokáže v súčasnosti vystreliť. V roku 2012 vypálil puk rýchlosťou 108,8 míle za hodinu (175,1 km/h). Otázka zároveň je, či má najtvrdšiu strelu v lige aj v tejto sezóne.

"Netuším. Je niečo iné, ak strieľate počas zápasov a ak máte voľný priestor a dostatočný pokoj na pokus. Predpokladám, že by som mohol byť medzi najlepšími, ale veľa hráčov má tvrdé strely," doplnil Chára, ktorý má na Zápasy hviezd príjemné spomienky.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.