Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Chára aj Crosby si vyliali studenú vodu na hlavu, bojujú tak proti ťažkej chorobe

Zdeno Chára počas reprezentačného zrazu v roku 2012. (Autor: SME - VLADIMÍR ŠIMÍČEK)
SITA|Publikované 11. aug 2014 o 09:14

Hviezdy NHL si lejú vodu na hlavu s cieľom pomôcť pacientom s amyotrofickou laterálnou sklerózou (ALS) a upozorniť spoločnosť na problém.

NEW YORK. Viaceré hviezdy hokejovej NHL vrátane Sidneyho Crosbyho či Zdena Cháru sa už postavili pred kameru, vyliali na seba vedro ľadovej vody a potom vyzvali ďalších kolegov, aby urobili to isté.

Hokejisti sa pripojili k populárnej vedrovej výzve Ice Bucket Challenge. Robia to s cieľom pomôcť pacientom s amyotrofickou laterálnou sklerózou (ALS) a upozorniť na problematiku.

Akciu odštartoval Peter Frates s manželkou Juliou.

Bývalému bejzbalistovi diagnostikovali ochorenie nervového systému v roku 2012. Ako prví sa do akcie zapojili hráči bejzbalovej MLB a postupne sa začali pridávať hokejisti z NHL i ďalší športovci.

Videá studenou vodou obliatych ľudí sa potom objavujú na sociálnych sieťach, vďaka ktorým aktivita rýchlo získala popularitu. Organizujú sa už aj hromadné obliatia, neďaleko Bostonu sa takto stretlo okolo dvesto ľudí.

Sidney Crosby sa oblial studenou vodou.

Princíp Ice Bucket Challenge je jednoduchý. Niekto z priateľov vyzve osobu, aby si vyliala studenú vodu na hlavu alebo venovala 100 dolárov na charitatívne projekty organizácie na podporu liečby ALS.

Podľa jej prezidentky Barbary Newhousovej sa na účtoch objavilo počas prvého augustového týždňa 168-tisíc dolárov, čo je poriadny skok oproti 14-tisícom z porovnateľného obdobia pred rokom.

Zdeno Chára akceptoval výzvu do Ice Bucket Challenge od útočníka Patricea Bergerona. Kapitán Bruins následne oslovil na podporu projektu Davida Krejčího, Dennisa Seidenberga a Dougieho Hamiltona.

Studenú vodu si už na seba vyliali aj Sidney Crosby, Brad Marchand či Tyler Seguin.

Zapojil sa aj Zdeno Chára.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.