Gernát je lídrom medzi obrancami, obrat Pardubíc režírovali Slováci

Hokejisti Pardubíc na ilustračnom zábere.
Hokejisti Pardubíc na ilustračnom zábere. (Autor: hcdynamo.cz)
TASR|22. nov 2020 o 21:45

Skóroval aj sparťanský Andrej Kudrna.

PRAHA. Slovenský hokejista Andrej Kudrna prispel v 20. kole českej extraligy gólom a asistenciou k vysokému víťazstvu Sparty Praha nad Olomoucom 7:1.

Slovákom sa darilo najmä v Pardubiciach, kam vycestoval vo výbornej forme hrajúci Třinec. Hostia po dvoch tretinách síce viedli 5:2, ale napokon prehrali 5:6 po predĺžení.

V pridanej päťminútovke rozhodol o triumfe domácich obranca Marek Ďaloga. Pri jeho góle asistoval Radoslav Tybor, ktorý dosiahol tri body (1+2). Vydarený zápas Slovákov potvrdil bilanciou 1+1 obranca Juraj Mikuš.

Víťazný gól Mareka Ďalogu.

Třinec prehral vôbec prvýkrát v tomto ligovom ročníku, hoci si tri asistenciu pripísal slovenský bek Martin Gernát. Ten je najproduktívnejším obrancom súťaže (4. celkovo, pozn.) s bilanciou tri góly a jedenásť asistencii.

O jednu asistenciu si štatistiky vylepšil aj Vladimír Dravecký.

Mário Lunter si v drese Mladej Boleslavi pripísal na konto asistenciu, jeho tím však prehral na domácom ľade s Vítkovicami 2:4. Úspešný nebol ani František Gerhát, ktorý strelil jediný gól Litvínova pri prehre 1:4 na ľade Hradca Králové.

Domov»Hokej»Česko»Gernát je lídrom medzi obrancami, obrat Pardubíc režírovali Slováci