Čepelová vyhrala turnaji ITF v Stuttgarte

SITA|23. jan 2011 o 16:10

Slovenská tenistka Jana Čepelová získala titul vo dvojhre na turnaji ITF v nemeckom Stuttgarte-Stammheime.

STUTTGART. Slovenská tenistka Jana Čepelová získala titul vo dvojhre na turnaji ITF v nemeckom Stuttgarte-Stammheime (dotácia 10 000 USD, tvrdý povrch DecoTurf v hale). V nedeľňajšom finále miestnej singlovej súťaže zvíťazila nad takisto nenasadenou domácou Ninou Zanderovou dvakrát 6:4. Pre 17-ročnú členku NTC Čepelovú, momentálne 489. vo svetovom rebríčku WTA, ide o druhú seniorskú trofej z podujatia pod hlavičkou

Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF). Premiérovo sa radovala vlani v októbri na "harde" v tuniskom Monastire takisto na turnaji s dotáciou 10 000 dolárov. Zverenkyňa Petra Hubera podľa avíza časopisu Tenis, oficiálneho magazínu STZ, bude štvorkou tímu SR v blížiacom sa bratislavskom derby s Češkami vo štvrťfinálovom 1. kole svetovej skupiny Pohára federácie 2011 (hrá sa 5. - 6. februára).