Čepelová odolávala len niečo vyše hodiny, skončila už v prvom kole

Jana Čepelová do druhého kola nepostúpila.
Jana Čepelová do druhého kola nepostúpila. (Autor: TASR/AP)
SITA|10. apr 2017 o 15:46

Nad sily slovenskej tenistky na turnaji vo švajčiarskom Bieli bola Nemka Mona Barthelová. Vyhrala 6:3 a 6:4.

BIEL - 1. kolo:

(dotácia 250 000 USD, tvrdý povrch)

Mona Barthelová (Nem.) - Jana Čepelová (SR) 6:3, 6:4

/za 70 minút/

BIEL. Nemka Mona Barthelová bola nad sily slovenskej tenistky Jany Čepelovej v prvom kole hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA International Ladies Open Biel-Bienne vo švajčiarskom Bieli. Za 70 minút zvíťazila 6:3, 6:4.

Zdolaná sa dostala k siedmim brejkbalom, premenila iba jeden. Víťazka bola oveľa efektívnejšia, keď zužitkovala päť z ôsmich príležitostí.

Navyše si pomohla piatimi esami, Čepelová iba dvomi.

Dvadsaťtriročná Košičanka Čepelová (96. v singlovom renkingu k 10. aprílu) si proti dvadsaťšesťročnej Barthelovej (80.) zhoršila bilanciu na 0:2.

Pred troma rokmi v kvalifikácii na tvrdom povrchu v americkom New Havene zverenkyňa Martina Zathureckého odstúpila už za stavu 1:3 na gemy.