Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Centrum Nobelovej ceny za mier ukončilo spoluprácu s FIFA

(Autor: Twitter)
TASR|Publikované 16. jún 2015 o 13:46

Centrum Nobelovej ceny za mier v Oslo spolupracovalo s FIFA na programe Podajme si ruky za mier. Už čoskoro začne rokovať s Nórskym futbalovým zväzom o pokračovaní projektu.

OSLO. Rada Centra Nobelovej ceny za mier v Oslo sa rozhodla ukončiť spoluprácu s Medzinárodnou futbalovou federáciou (FIFA). S organizáciou spolupracovala na programe "Podajme si ruky za mier".

"Stále veríme v túto iniciatívu a želáme si, aby prežila aj do budúcnosti," uviedla výkonná riaditeľka centra Bente Erichsenová.

Symbolické gesto fair play nabralo na intenzite najmä počas minuloročného svetového šampionátu v Brazílii. Kapitáni s rozhodcami si podávali ruky pred a po zápasoch aj v rámci spomienky na Alfreda Nobela, švédskeho vynálezcu dynamitu, ktorý dotoval Nobelovu cenu za mier.

Centrum pre Nobelovu cenu za mier spolupracovalo s FIFA na programe Podajme si ruky za mier.

Centrum už čoskoro začne rokovať s Nórskym futbalovým zväzom o pokračovaní projektu. FIFA prijala jeho rozhodnutie s veľkým sklamaním.

"Medzinárodná futbalová federácia sa zdráha akceptovať takýto jednostranný prístup. Tento krok nepodporuje ducha fair play, pretože bráni pri presadzovaní kľúčových hodnôt v budovaní mieru a boja proti diskriminácii," uviedla FIFA.

Súvisiace články