Čeľabinsk odvrátil prvý mečbal Kazane

(Autor: ilustračné - tasr/ap)
SITA|31. mar 2013 o 18:13

Hokejisti Traktoru Čeľabinsk si vybojovali šiesty finálový zápas Východnej konferencie.

KAZAŇ. Hokejisti Traktoru Čeľabinsk odvrátili prvý mečbal Kazane a po víťazstve 2:1 po predĺžení na jej ľade si vybojovali šiesty finálový zápas Východnej konferencie Kontinentálnej hokejovej ligy.

Čeľabinsk viedol v Kazani od 16. min po góle Jana Bulisa. V polovici tretej tretiny vyrovnal Iľja Nikulin v presilovke o dvoch hráčov. V predĺžení hrali domáci dve presilovky, ale nevyužili ich.

Oba tímy už mysleli na prestávku po prvej nadstavenej dvadsaťminútovke, keď o výsledku 8 sekúnd pred jej koncom rozhodol Petri Kontiola, ktorý už skôr nepremenil trestné strieľanie. V poradí šiesty zápas série sa uskutoční 2. apríla v Čeľabinsku.

Výsledok piateho finále Východnej konferencie KHL (hrá sa na 4 víťazstvá):

Ak Bars Kazaň - Traktor Čeľabinsk 1:2 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1) - stav série: 3:2

Góly: 50. Nikulin (Kornejev, Morozov) - 16. Bulis (Quint, Čistov), 80. Kontiola (Ničuškin)