Pondelok, 29. novembra, 2021Meniny má Vratko

Cehlárik pripomína skautovi Bostonu Kopitara: Dal o sebe vedieť

(Autor: Facebook Petra Cehlárika)
SITA|2. júl 2013 o 11:23

Petra Cehlárika čaká momentálne v Bostone kemp nováčikov.

ŽILINA. Talentovaný slovenský hokejista Peter Cehlárik sledoval draft nádejí NHL 2013 v noci z pondelka na utorok v spoločnosti agenta v jednom žilinskom hoteli. Jeho meno padlo v závere tretieho kola, z 90. miesta si sedemnásťročného Žilinčana vybral Boston.

Pred draftom mali o Cehlárika veľký záujem aj v tíme víťaza Stanleyho pohára Chicago Blackhawks.

"Bol to naozaj super pocit. Draft je vždy poriadna lotéria a mne to vyšlo na Boston, čomu som naozaj veľmi rád. Je to jeden z väčších a silnejších klubov, ktorý každoročne pomýšľa na najvyššie priečky. Mal som predstavu, že by som sa mohol dostať do podobného klubu a vyšlo to. Stal som sa teda súčasťou organizácie Bruins a som šťastný," opísal pocity po drafte pre klubový web MsHK Žilina Peter Cehlárik.

V Bostone je lídrom klubu Zdeno Chára, Bruins patria medzi tímy pôvodnej šestky.

"Boston bol jedným z tímom, o ktoré som sa najviac zaujímal. Páči sa mi ich štýl hry, na ktorý som si privykal už vo Švédsku. Je to klub so skvelou históriou a je fantastické byť jeho súčasťou. Samozrejme, že je veľmi dobre, keď nájdete v tíme spoluhráča zo Slovenska. Môže to byť v každom prípade prospešné. Teší ma tiež fakt, že medzi ostatnými draftovými výbermi sú aj iní Európania. To by mohlo byť o niečo prijateľnejšie v nováčikovskom kempe," doplnil Peter Cehlárik.

Slovenského hokejistu čaká v Bostone kemp nováčikov. Účasť v ňom mu skráti letný oddych a urýchli začiatok ostrej prípravy na sezónu.

"Sám neviem, čo môžem od tohto kempu očakávať, ale urobím všetko, čo bude v mojich silách," doplnil pre web MsHK Žilina Peter Cehlárik.

Slovenský útočník pripomína podľa európskeho skauta Bruins Jukku Holtariho štýlom hry Slovinca Anžeho Kopitara z Los Angeles Kings.

"Je to šikovný mladý chlapec, ktorý hral vo Švédsku. V úvode sezóny nebol dostatočne známy, ale postupom času dal o sebe dosť vedieť. Pripomína Kopitara, ale Kopitar bol v jeho veku trocha pred ním," povedal podľa CSNNE.com Holtari, ktorý Cehlárika odporučil manažmentu Bruins.

Súvisiace články