Utorok, 28. septembra, 2021Meniny má Václav

Bývalí anglickí reprezentanti Campbell a Collymore dostali štedrú ponuku za skritizovanie MS v Katare

Sol Campbell - ilustračná fotografia. (Autor: Scott Heppell SITA/AP)
SITA|22. júl 2019 o 11:34

V súvislosti s Katarom sa spomína aj kupovanie hlasov.

BRATISLAVA. Bývalí anglickí futbaloví reprezentanti Sol Campbell a Stan Collymore priznali, že dostali ponuku vystúpiť na tlačovej konferencii v Londýne, kde mali ostro skritizovať rozhodnutie o pridelení organizácie MS 2022 v prospech Kataru.

Ako informoval denník The Times, v prípade súhlasného stanoviska mali obaja dostať štedrú finančnú odmenu od bližšie nekonkretizovanej krajiny z oblasti Perzského zálivu.

"Ak by som s tým súhlasil, dostal by som tiež lukratívny angažmán v Spojených arabských emirátoch," vyhlásil 44-ročný Campbell, ktorý podotkol, že ponuku hneď odmietol. Rovnako sa zachoval aj Collymore.

Za týmto krokom podľa spomenutého britského periodika stoja politickí protivníci Kataru. Zahraničná politika tohto emirátu sa dlhodobo nepáči Saudskej Arábii, SAE a ďalším arabským krajinám.

"Obe strany sa rozhodli využiť šport na posilnenie svojho postavenia na medzinárodnej aj domácej scéne. Uskutočnilo sa už niekoľko protikatarských konferencií. Momentálne sa stali kľúčovým cieľom futbalové MS v Katare," napísal The Times.

V súvislosti s Katarom sa niekoľko rokov spomína možné kupovanie hlasov pred definitívnym pridelením "mundialu", ktoré sa uskutočnilo v decembri 2010.

"Kataru by mali odňať právo usporiadať MS 2022, ak sa preukáže, že si ich kúpil. Malo by dôjsť k dôkladnejšiemu vyšetrovaniu, čo sa týka pridelenia tohto šampionátu," vyhlásil britský konzervatívny politik Damian Collins.

Súvisiace články