Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Breznaník dal v českej lige už sedem gólov

Michal Breznaník (Autor: fcslovanliberec.cz)
TASR|31. okt 2011 o 09:08

Slovenský záložník Liberca prežíva v českej lige vydarenú sezónu. Dvoma gólmi už pokoril Spartu aj Viktoriu Žižkov.

PRAHA. Dvoma gólmi prispel k výhre Liberca na ihrisku Žižkova v českej futbalovej Gambrinus lige slovenský stredopoliar Michal Breznaník. Navyše po faule na neho sa kopal pokutový kop, ktorý Štajner premenil na vedenie 3:1.

Zápas si síce užil, no ako sa vyjadril pre český Sport, jeho hra nebola až taká dobrá. "Hlavne v prvom polčase som bol málo pri lopte, nemohol som sa dostať do zápasu. Nakopol ma vlastne až prvý gól, v druhej polovici to už bolo lepšie."

Liberec dosiahol svoje prvé dva góly tesne pred prestávkou a práve to považuje Breznaník za rozhodujúci okamih zápasu.

"Aj keby to bol iba jeden, bolo by to dosť dôležité. Ale my sme dali dva. V druhom polčase sme hrali horšie, dostali sme gól. Potom sme sa ale vrátili k svojej hre a bolo to dobré." Michal Breznaník sa svojimi dvoma presnými zásahmi vyšvihol na druhé miesto strelcov ligy (7 gólov).

"Nikdy som toľko gólov nedával. Ide to akosi samé, dúfam, že to ešte chvíľu vydrží. Dôležité je, že doma aj vonku hráme útočne, centrujeme. Často šprintom nabieham do pokutového územia a vždy má tá lopta trafí."

Napriek tomu, že v Liberci sa cíti dobre, ponuke na prestup by sa nebránil. "Chcel by som ísť ďalej. Dúfam, že to nie je moja konečná stanica," uviedol Michal Breznaník a na narážku, prečo ešte nie je v slovenskej reprezentácii, dodal: "To neviem, netuším. Tam je tréner Weiss. Keď usúdi, že tam patrím, povolá ma."

Krásny gól Breznaníka proti Sparte

V poslednom zápase proti Žižkovu dal Breznaník dva góly

Súvisiace články