Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Brehme rozhodol finále MS 1990, hrozí mu čistenie kanálov

Andreas Brehme v roku 2007. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 4. okt 2014 o 15:38

Andreas Brehme vyhlásil osobný bankrot pre dlhy vo výške 200-tisíc eur. Bývalý spoluhráč mu ponúkol prácu vo firme na čistenie verejnej kanalizácie.

MNÍCHOV. Autor rozhodujúceho gólu vo finále futbalových majstrovstiev sveta 1990 do bránky Argentíny Andreas Brehme z Nemecka má veľké finančné problémy a pre dlhy vo výške vyše 200-tisíc eur vyhlásil osobný bankrot.

V decembri čaká bývalého hráča Bayernu Mníchov či Interu Miláno konkurzný súd v Mníchove. V súčasnosti sa snaží predať svoj dom za 400-tisíc eur, na ktorý si vzal v minulosti hypotéku.

Brehme rozhodol na Olympijskom štadióne v Ríme finále MS 1990 úspešnou strelou z pokutového kopu v 85. min.

Môže ho zachrániť zväz

K návratu do riadneho života by Brehmemu po predaji domu mohla pomôcť aj ponuka od bývalého nemeckého futbalistu Olivera Straubeho, ktorý mu ponúkol prácu vo svojej firme. Spoločne hrali za SpVgg Unterhaching.

"Mám firmu na čistenie verejnej kanalizácie a viem ho zamestnať. Spozná, čo je to obyčajný a reálny život a riadna práca," uviedol Straube.

Od čistenia kanalizácie môže zachrániť Brehmeho výzva nemeckej futbalovej legendy Franza Beckenbauera. "Sme zodpovední mu pomôcť. Urobil veľa pre nemecký futbal, pomohol nám získať titul majstrov sveta."

"Teraz je čas, aby urobil nemecký futbal niečo preňho," vyzval tréner Nemecka v roku 1990 Beckenbauer a prvú pomocnú ruku bývalému reprezentantovi hneď podal Nemecký futbalový zväz.

Brehmeho pokutový kop z finále MS.

Veľa podobných prípadov

Podľa štúdie Únie profesionálnych futbalistov (VDV) je podobných prípadov ako Brehme v Nemecku mnoho. Futbalista je zvyknutý počas kariéry na istý štandard, na dostatok financií.

Po skončení kariéry však mnohí začnú mať problémy v živote i s financiami, keď dajú na zlé rady rôznych konzultantov. Brehme naposledy zarábal veľké peniaze ako asistent Giovanniho Trapattoniho vo VfB Stuttgart v roku 2006.

"Snažíme sa učiť futbalistov, ako sa vyhnúť podobným situáciam. Hovoríme im, že musia mať aj plán B a šetriť financie na čas po konci kariéry," uviedol hovorca VDV Ulf Baranowski. Informácie zverejnil web Deutsche Welle.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články