PEKING. Brazílsky futbalista Robinho mieri do Číny. Na šesť mesiacov sa upísal tamojšiemu úradujúcemu majstrovi Kuang-čou Evergrande. V klube sa opäť stretne s krajanom a hlavným trénerom Luizom Felipe Scolarim.
Meno bývalého hráča Realu Madrid, Manchestru City či AC Miláno spájali médiá s možným pôsobením v al-Džazíre v SAE. Napokon však zakotvil v najvyššej čínskej súťaži. Oblečie si dres štvornásobného majstra krajiny.
Tridsaťjedenročný útočník hral za národný tím na uplynulom juhoamerickom šampionáte Copa América. Brazílčania nečakane vypadli už vo štvrťfinále po jedenástkovom rozstrele s Paraguajom.
Robinhov futbalový príbeh.
Kuang-čou, víťaz ázijskej Ligy majstrov z roku 2013, angažoval v júni na post hlavného trénera skúseného brazílskeho odborníka Scolariho. Ten vo funkcii nahradil odvolaného Taliana Fabia Cannavara.