Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Bombová hrozba prerušila kongres FIFA, bude však pokračovať

(Autor: Twitter)
TASR|Publikované 29. máj 2015 o 12:04

Najdôležitejšou časťou Kongresu FIFA má byť voľba prezidenta organizácie. Prebehnúť by mala v popoludňajších hodinách.

ZÜRICH. Švajčiarska polícia vyšetruje bombovú hrozbu ohlásenú na piatkový kongres Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA), na ktorom je naplánovaná voľba prezidenta organizácie.

Informovali o tom agentúry Reuters a DPA, ktoré sa odvolávajú na komunikačné oddelenie mestskej polície v Zürichu. Podľa najnovších informácií však bude kongres pokračovať.

Hrozba bombového útoku sa objavila okolo obeda. "Môžem potvrdiť, že sme dostali varovanie o bombovej hrozbe týkajúcej sa kongresu FIFA," cituje Reuters slová hovorkyne policajného oddelenia.

Členovia mediálneho tímu FIFA potvrdili, že polícia evakuovala sálu štadióna Hallen v Zürichu ako aj priestory určené pre novinárov pre potreby vyšetrovania.

Oddiely pyrotechnikov spoločne so špeciálne vycvičenými psami potom prehľadávali kongresové centrum. Po čase však polícia priestory uvoľnila. A ako informuje DPA, kongres bude ďalej pokračovať podľa plánu.

"Je to vyriešené. Bola to anonymná hrozba, rozhodli sme sa evakuovať všetky miestnosti. Vykonali sme potrebné náležitosti, priestory vyčistili špecialisti," uviedol generálny sekretár FIFA Jerome Valcke.

Počas celého dňa prebiehajú v uliciach Zürichu demonštrácie aktivistov, ktorí okrem iného upozorňujú na porušovanie ľudských práv robotníkov pracujúcich na výstavbe štadiónov pre MS 2022 v Katare.

Priebeh kongresu narušili aj dve ženy, ktoré vnikli priamo do haly. Začali pokrikovať na súčasného šéfa FIFA Seppa Blattera a mávali palestínskymi vlajkami. Bezpečnostní pracovníci na jeho príkaz protestujúce napokon vyviedli z budovy.

O miesto prezidenta strešnej organizácie svetového futbalu sa uchádzajú dvaja kandidáti - súčasný šéf Sepp Blatter a jordánsky princ Ali bin Al-Hussein.

Voľba by mala prebehnúť v podvečerných hodinách.

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.