Johannes Thingnes Bö počas stíhacích pretekov v Oberhofe.
Johannes Thingnes Bö počas stíhacích pretekov v Oberhofe. (Autor: Petr David Josek TASR/AP)
SITA|7. feb 2019 o 22:04

Nór si na svoje konto pripísal už dvanásty triumf aktuálnej sezóny.

Svetový pohár 2018/2019 v biatlone - Canmore, Kanada

Skrátené vytrvalostné preteky mužov na 15 km:

1.Johannes Thingnes BöNórsko35:27,9 min(0)
2.Vetle Sjaastad ChristiansenNórsko+ 2:10,2 min(2)
3.Alexander LoginovRusko+ 2:41,0 min(2)
4.Lars Helge BirkelandNórsko+ 2:51,3 min(1)
5.Dominik WindischTaliansko+ 2:56,3 min(2)
6.Simon EderRakúsko+ 2:57,5 min(2)
33.Matej KazárSlovensko+ 5:02,6 min(2)
53.Martin OtčenášSlovensko+ 6:34,6 min(5)
80.Tomáš HasillaSlovensko+ 8:23,1 min(6)
87.Michal ŠímaSlovensko+ 9:37,0 min(8)

CANMORE. Nórsky biatlonista Johannes Thingnes Bö sa stal víťazom skrátených vytrvalostných pretekov mužov na 15 km v rámci 7. kola Svetového pohára 2018/2019 v kanadskom Canmore.

Dvadsaťpäťročný Bö zvíťazil po bezchybnej streľbe a najrýchlejšom bežeckom čase s náskokom 2:10,2 min pred krajanom Vetlem Sjaastadom Christiansenom. Tretí skončil s odstupom 2:41,0 min Rus Alexander Loginov.

Nízke teploty donútili organizátorov skrátiť vytrvalostné preteky z 20 na 15 km. Netrafená rana sa trestala 45 sekundami namiesto štandardných 60 sekúnd.

Olympijský víťaz z Pjongčangu J. T. Bö zvíťazil si na svoje konto pripísal už dvanásty triumf od začiatku sezóny 2018/2019. Zároveň nórsky biatlonista zostáva lídrom v celkovom poradí SP.

Prvé vytrvalostné preteky aktuálnej biatlonovej sezóny mužov sa v slovinskej Pokljuke skončili triumfom legendárneho Francúza Martina Fourcada. Sedemnásobný a úradujúci celkový víťaz Svetového pohára Fourcade sa však rozhodol vynechať zámorské zastávky v SP.

Najlepší zo Slovákov bol Matej Kazár na 33. mieste s dvoma netrafenými ranami na strelnici. Martinovi Otčenášovi patrila 53. priečka, Tomáš Hasilla sa umiestnil na 80. pozícii a Michal Šíma skončil na 87. mieste.

Vo štvrtok o 22.55 h SEČ sa uskutočnia skrátené vytrvalostné preteky žien na 12,5 km. Na štarte budú aj slovenské reprezentantky Anastasia Kuzminová a Paulína Fialková. Rovnako ako muži aj ženy absolvujú skrátenú dĺžku pretekov.

Program 7. kola SP bude v piatok 8. februára pokračovať štafetami mužov (20.30 h SEČ) a žien (22.45 h SEČ). V sobotu 9. februára vyvrcholia súťaže rýchlostnými pretekmi mužov (20.20 h SEČ) a žien (22.45 h SEČ).