Bilbao žiada prísny trest pre Betis Sevilla

SITA|16. mar 2008 o 16:42

SEVILLA 16. marca (SITA, AP) - Prezident španielskeho futbalového klubu Athletic Bilbao Fernando Garcia Macua požaduje prísny trest pre Betis Sevilla za incident počas sobotňajšieho stretnutia týchto ...

SEVILLA 16. marca (SITA, AP) - Prezident španielskeho futbalového klubu Athletic Bilbao Fernando Garcia Macua požaduje prísny trest pre Betis Sevilla za incident počas sobotňajšieho stretnutia týchto tímov v Primera División. Brankár Athleticu Armando Ribeiro bol v 65. minúte za stavu 2:1 pre hostí zasiahnutý do tváre naplnenou plastovou fľašou. Hlavný arbiter sa rozhodol stretnutie predčasne ukončiť. Na štadióne Betisu to pritom nebol prvý takýto prípad. Bývalý tréner mestského rivala - FC Sevilla, Juande Ramos, bol vo februári takisto zasiahnutý fľašou a zostávajúcich tridsaťtri minút derby dohrávali o niekoľko týždňov neskôr pred prázdnymi tribúnami v Getafe. Betis následne nesmel absolvovať tri stretnutia na vlastnom ŠtadióneManuela Ruiza de Loperu, pokutovaný však nebol. "Tento násilnícky akt si žiada vyvodenie dôsledkov. Kompetentní, dúfam, už pochopili, že je čas pristúpiť k prísnemu trestu," povedal prezident Bilbaa Fernando Garcia Macua. Fanúšik, ktorý v sobotu zasiahol hosťujúceho gólmana, bol okamžite zadržaný ostatnými priaznivcami až do príchodu bezpečnostnej služby. Výtržník bol potrestaný zákazom vstupu na všetky stretnutia Betisu. Jeho "kolega", ktorého terčom sa v minulosti stal Juande Ramos, bol postihnutý pokutou 4680 eur a koučovi musel zaplatiť odškodné 360 eur. Navyše, sevilský súd ho vo februári potrestal dvojročným zákazom vstupu na všetky verejné športové podujatia.