Barcelona stratila ďalšie body, aspoň remízu zachránil v závere Messi

Futbalisti Barcelony stratili ďalšie body.
Futbalisti Barcelony stratili ďalšie body. (Autor: TASR/AP)
TASR|8. jan 2017 o 18:41

Španielsky majster je aktuálne na treťom mieste. Na prvý Real stráca päť bodov, Madridčania však majú zápas k dobru.

MADRID. V úvodnom nedeľňajšom zápase sedemnásteho kola španielskej futbalovej Primera Division remizoval Athletic Bilbao s Alavesom 0:0.

Leganes nevyhral už v siedmich zápasoch za sebou

V súboji tímov z dolnej časti tabuľky zvíťazil Betis Sevilla nad Leganes 2:0 vďaka presným zásahom Rubena Castra a striedajúceho Cristiana Picciniho. Hostia nezvíťazili už v siedmich zápasoch v sérii. Naposledy sa z triumfu tešili ešte 21. novembra 2016.

Vtedy zdolali poslednú Osasunu 2:0.

Messi odvrátil tretiu ligovú prehru

V záverečnom nedeľňajšom zápase remizoval majster FC Barcelona na pôde Villarrealu 1:1. Tretiu ligovú prehru Kataláncov v sezóne odvrátil v 90. minúte Lionel Messi strelou z priameho kopu. Domáci viedli od začiatku druhého polčasu po góle dvadsaťpäťročného talianskeho útočníka Nicolu Sansoneho.

Barcelončania sú na treťom mieste, na vedúci Real Madrid strácajú päť bodov. Madridskí futbalisti však majú zápas k dobru.

Celta Vigo - Málaga 3:1 (1:0)

Góly: 7. Aspas, 60. Wass, 73. Fontas - 86. Wass (vlastný)

Villarreal CF - FC Barcelona 1:1 (0:0)

Góly: 49. Sansone - 90. Messi, ČK: 90.+ Jaume Costa (Villarreal) po druhej ŽK

Domov»Futbal»Španielsko»Barcelona stratila ďalšie body, aspoň remízu zachránil v závere Messi