2+11

9.

+4:22,0

0+5

OSRBLIE. Biatlonisti Nórska triumfovali v nedeľňajšej miešanej štafete na 4x7,5 km na podujatí Pohára IBU v Osrblí.

Štvorica Isak Frey, Endre Stroemsheim, Juni Arnekleivová a Maren Kirkeeidová zdolala druhých reprezentantov Nemecka, ktorí zaostali o 1:02,7 min.

Na treťom mieste finišovali Švédi s odstupom +2:02,2.

Slovenská štafeta v zložení Matej Kazár, Benjamín Belicaj, Júlia Machyniaková a Ema Kapustová obsadila 9. priečku s mankom 4:22 min na víťazných Nórov.

V pretekoch nemuseli Slováci absolvovať žiadne trestné kolo a mali iba päť dobíjaní, najmenej spomedzi všetkých tímov.

V mixe dvojíc triumfovali taktiež Nóri, Mats Överby a Frida Dokkenová dosiahli čas 41:27,2 min. Za nimi skončili Francúzi a Švajčiari, Slovensko obsadilo 18. miesto.