Ingrid Landmark Tandrevoldová.
Ingrid Landmark Tandrevoldová. (Autor: TASR/AP)
TASR|14. mar 2024 o 19:05

Nórska biatlonistka dvakrát zaváhala na strelnici a za víťazkou zaostala o viac ako minútu.

+6:30,3 min (3)

CANMORE. Nórska biatlonistka Ingrid Landmark Tandrevoldová získala malý glóbus za celkový triumf v hodnotení šprintu v tejto sezóne Svetového pohára.

K prvenstvu jej stačilo aj 17. miesto vo štvrtkových záverečných rýchlostných pretekoch sezóny v kanadskom Canmore, ktoré vyhrala Talianka Lisa Vittozziová.

Tandrevoldová získala druhý malý glóbus v kariére, v sezóne 2020/21 bola najlepšia v sezóne v pretekoch s hromadným štartom.

Vittozziová si pripísala tretí triumf v sezóne SP. V cieli mala náskok 5,5 sekundy pred Francúzkou Lou Jeanmonnotovou a 8,6 pred Švajčiarkou Lenou Häckiovou-Grossovou.

Všetky tri najlepšie biatlonistky mali bezchybnú streľbu.

Z dvojice slovenských reprezentantiek sa viac darilo Zuzane Remeňová, ktorej patrilo 84. miesto s mankom 3:42,2 min a s tromi chybami (2+1).

Mária Remeňová s bilanciou 4+4 obsadila poslednú 93. priečku so stratou 6:30,3 min. Žiadna z nich sa nekvalifikovala do sobotných stíhacích pretekov.

Tandrevoldová mala pred záverečným šprintom na konte 394 bodov a náskok 18 bodov pred Francúzkou Justine Braisazovou-Bouchetovou, ktorá ju ako jediná ohrozovala v boji o malý glóbus.

Nórka si pripísala po jednej chybe na oboch streľbách, Francúzska minula raz a to v ľahu a v cieli jej napokon patrilo 8. miesto s odstupom 31,6 s od víťazky.

Ani náskok deväť pozícii pred Tandrevoldovou jej však nestačil k vymazaniu bodového manka, v konečnom hodnotení zaostala o osem bodov.

Tandrevoldová si udržala aj žltý dres pre celkovú líderku seriálu. Pred Vittozziovou má však dve súťaže pred koncom náskok už iba sedem bodov.

Posledný šprint mužov v sezóne je v Canmore na programe v piatok. V sobotu sa pôjdu stíhacie preteky mužov i žien a na záver v nedeľu oba preteky s hromadným štartom.

Celkové poradie v SP (po 19 z 21 pretekov): 1. Ingrid Landmark Tandrevoldová 988 b, 2. Vittozziová 981, 3. Braisazová-Bouchetová 915, 4. Julia Simonová (Fr.) 908, 5. Lou Jeanmonnotová (Fr.) 903, 6. Lena Häckiová-Grossová (Švajč.) 791,... 70. Ema Kapustová 31, 74. Z. Remeňová (obe SR) 19

Konečné poradie v šprinte (po 7 pretekoch): 1. Tandrevoldová 418 b, 2. Braisazová-Bouchetová 410, 3. Vittozziová 373, 4. Jeanmonnotová 333, 5. Elvira Öbergová (Švéd.) 265, 6. Simonová 259,... 82. Kapustová 2

Domov»Zimné športy»Biatlon»Tandrevoldová potvrdila zisk malého glóbusu, sestry Remeňové sa umiestnili na chvoste