82.

Zuzana Remeňová

+3:24,5 min

(2)

RUHPOLDING. Nórska biatlonistka Ingrid Landmark Tandrevoldová triumfovala v piatkových rýchlostných pretekoch na 7,5 km na podujatí 5. kola Svetového pohára v Ruhpoldingu.

V nemeckom stredisku zvíťazila časom 19:25,4 minúty a vďaka prvenstvu sa dostala na čelo poradia v šprinte.

V cieli mala náskok 18,2 sekundy pred Švédkou Monou Brorssonovou, tretia finišovala Talianka Lisa Vittozziová s mankom 19 s.

Z dvojice slovenských reprezentantiek skončila vyššie Mária Remeňová, keď obsadila 79. miesto, no nepostúpila do nedeľnajšej stíhačky.

Dvadsaťsedemročná Tandrevoldová bola stopercentná na oboch streleckých položkách a pridala druhé víťazstvo v šprinte v tejto sezóne.

Pre Nórku to bol zároveň tretí triumf v kariére v prestížnom seriáli, keď v sezóne 2020/2021 uspela v pretekoch s hromadným štartom.

Brorssonová vďaka druhému miestu vylepšila svoje maximum v SP, ktorým bola doteraz tretia priečka vo vytrvalostných pretekoch z 21. januára 2022 v talianskej Anterselve.

Na čele celkového poradia sa udržala Francúzka Justine Braisazová-Bouchetová, ktorá obsadila 12. miesto.

Na štarte sa mali pôvodne predstaviť štyri Slovenky. Júlia Machyniaková však pre pretrvávajúce zdravotné problémy nemohla v šprinte nastúpiť a tréner Martin Otčenáš musel odhlásiť aj Emu Kapustovú, ktorá sa rovnako necítila dobre.

Mária Remeňová mala na strelnici bilanciu 1+2 a skončila na 79. pozícii (+3:18,9 min.). O 37 sekúnd jej ušiel postup do nedeľňajšej stíhačky.

Jej dvojička Zuzana urobila len dve chyby, no na trati bola pomalšia a obsadila 82. miesto so stratou 3:24,5 minúty.

V sobotu je v Ruhpoldingu na programe šprint mužov na 10 km (14.30 h). Podujatie 5. kola SP v nemeckom stredisku uzavrú v nedeľu stíhačky žien a mužov.

Domov»Zimné športy»Biatlon»Šprintové preteky si podmanila nórska biatlonistka, Kapustová sa musela odhlásiť