89.

Tomáš Hasilla

+ 4:48,0 min

(1)

NOVÉ MESTO NA MORAVE. Nórsky biatlonista Johannes Thingnes Bö triumfoval vo štvrtkovom šprinte Svetového pohára v Novom Meste na Morave.

Suverén prebiehajúcej sezóny na strelnici ani raz neminul a zdolal o 30 sekúnd svojho brata Tarjeia. Tretí skončil ďalší Nór Vetle Christiansen.

Z trojice Slovákov dosiahol najlepší výsledok Michal Šima. Na strelnici neminul ani jeden terč, ale s mankom +3:49,7 min obsadil až 72. miesto.

Matej Kazár skončil s dvoma chybami 88., Tomáš Hasilla bol hneď za ním s jednou chybou. Ani jeden z nich si nevybojoval postup do stíhacích pretekov.

Už istý víťaz malého krištáľového glóbusu nenašiel premožiteľa ani v siedmom šprinte sezóny. Prvenstvo si pripísal vo všetkých šiestich pretekoch Svetového pohára a zlato získal i na majstrovstvách sveta v Oberhofe.

Johannes Thingnes Bö počas pretekov v Novom Meste na Morave.
Johannes Thingnes Bö počas pretekov v Novom Meste na Morave. (Autor: TASR/AP)

Na pódiu mu rovnako ako na svetovom šampionáte sekundoval jeho brat, ani on neminul. Čisto nórske pódium bolo taktiež reprízou zo súboja o svetový primát v Nemecku, iba Sturlu Holma Lägreida vystriedal Christiansen.

Dominanciu Nórov v súčasnej sezóne potvrdil štvrtý Endre Strömsheim. Pri bezchybnej streľbe ho delilo od tretej priečky 2,7 sekundy.

"Toto boli preteky, na ktorých sa ťažko hľadá niečo, čo by som menil. Možno som mohol bežať trochu rýchlejšie, ale streľba bola naozaj bezchybná. Preteky sa mi podarili naozaj dobre," pochvaľoval si J. T. Bö podľa biathlonworld.com.