Markéta Davidová

Česko

+ 1:43,7 min

2

POKLJUKA. Rakúska biatlonistka Lisa Theresa Hauserová získala zlato v pretekoch s hromadným štartom na 52. majstrovstvách sveta v slovinskej Pokljuke a vyšperkovala svoju životnú sezónu.

Ako jediná zo štartového poľa neurobila ani jednu chybu na strelnici a v cieli mala náskok 21,7 sekundy pred Nórkou Ingrid Landmark Tandrevoldovou.

Na treťom mieste skončila jej krajanka Tiril Eckhoffová, ktorá získala v Pokljuke už šiestu medailu, z toho štyri zlaté.

Dvadsaťsedemročná Hauserová prežíva životnú sezónu a najmä rok 2021.

Prvýkrát sa dostala na pódium vo Svetovom pohári 8. januára v Oberhofe, keď skončila tretia v šprinte, odvtedy pridala ďalšie tri tretie miesta, jedno druhé a v Anterselve si vybojovala premiérový triumf vo vytrvalostných pretekov.

Na šampionáte v Pokljuka pridala striebro v stíhačke i miešanej štafete a zakončila ho zlatom v hromadných pretekoch.

"Neviem, čo mám povedať, je to neuveriteľné, to najlepšie prišlo na majstrovstvách sveta," uviedla v prvej reakcii po zisku titulu.

Na úvodnej ležke odstrieľalo čisto okrem Hauserovej aj ďalších 15 z 30 štartujúcich, prvá vyšla zo strelnice Gasparinová, no hneď sa vytvorila veľká skupina pretekárok, do ktorej sa dostala aj Eckhoffová, ktorá si odkrútila jedno trestné kolo.

Pre striebro si prišla Tandrevoldová, Eckhoffová zdolala vo finiši Olsbuovú Röiselandovú a získala šiesty cenný kov na MS (4-1-1).

Takmer sa jej podarilo napodobniť práve Röiselandovú, ktorá si na vlaňajšom šampionáte v Anterselve vybojovala medailu vo všetkých siedmich disciplínach (5-0-2), Eckhoffová nebola v Pokljuke na pódiu len vo vytrvalostných pretekoch.