Štvrtok, 29. júla, 2021Meniny má Marta

Známy tenista pôsobil znudene a zápas odchodil. Napokon mu prialo šťastie

Bernard Tomic. (Autor: TASR/AP)
Igor Dopirák|18. feb 2020 o 19:29

V hlavnej súťaži hral napriek prehre.

BRATISLAVA. Patril medzi najväčšie talenty svojej generácie. Lenže austrálsky tenista Bernard Tomic v posledných rokoch viac ako výkonmi na kurte púta pozornosť kontroverznými vyhláseniami a nešportovým správaním.

Počas zápasov často pôsobí znudene. Aby ich mal čo najrýchlejšie za sebou, iba ich odchodí a na údery súperov nereaguje.

"Nechoďte sa na mňa dívať priamo na štadión. Sledujte moje zápasy doma v televízii, nebudete za to musieť platiť," odkázal fanúšikom v roku 2017.

"Šport si ma vyhľadal, ale nikdy som ho nemiloval. Cítim sa v ňom uväznený. Tenis hrám iba pre peniaze. Kedysi to bolo z lásky a s úctou, ale od mojich sedemnástich rokov sa z toho stal biznis," doplnil niekdajší 17. hráč sveta.

Najnovšie sa v negatívnom svetle uviedol v americkom Delray Beach. V nedeľňajšom finále kvalifikácie prehral s Lotyšom Ernestsom Gulbisom 2:6, 0:6.

Na kurte opäť pôsobil, akoby ho zápas nebavil. "Duel chcel mať čím skôr za sebou, a to tak veľmi, že mu neprekážal za stavu 0:5 v druhom sete ani dážď a chcel napriek riziku zranenia pokračovať," upozornil portál Tenisový svet.

Zaujímavosťou však je, že napriek prehre sa napokon do hlavnej súťaže dostal. Američan Tennys Sandgren sa totiž z turnaja odhlásil a práve Tomic sa stal tzv. lucky loserom.

Svoj pobyt v Delray Beach si však predĺžil iba o dva dni. V utorok v prvom kole podľahol Nemcovi Cedrikovi-Marcelovi Stebemu.

Oproti finálovému zápasu v kvalifikácii však podal bojovnejší výkon, prehral až po trojsetovej bitke 2:6, 6:3, 2:6.

Igor Dopirák pracuje na pozícii senior editor. V denníku SME pôsobil od roku 2015, najskôr ako externý redaktor. Jeho srdcovkou je futbal, venuje sa však aj ďalším športom.

Súvisiace články