Kläbo zavŕšil vo Fínsku víťazný hetrik, Karlssonová bola suverénna

Johannes Hösflot Kläbo (v strede).
Johannes Hösflot Kläbo (v strede). (Autor: TASR/AP)
TASR|27. nov 2022 o 15:48

Pôvodne tretieho Švéda Halfvarssona diskvalifikovali.

RUKA. Nór Johannes Hösflot Kläbo a Švédka Frida Karlssonová triumfovali v nedeľnej stíhačke na 20 km voľne na podujatí Svetového pohára v behu na lyžiach vo fínskej Ruke.

Kläbo zavŕšil na severe Európy víťazný hetrik, keď vyhral aj piatkový šprint a sobotné preteky na 10 km klasicky.

Do stíhačky odštartoval s výrazným náskokom pred prenasledovateľmi, ktorý po troch kilometroch navýšil na 23 sekúnd. Potom sa však pole favoritov spojilo a rozhodovalo sa až v závere.

Kläbo napokon o sedem desatín sekundy predstihol krajana Paala Golberga, tretí po diskvalifikácii Švéda Calleho Halfvarssona skončil Talian Federico Pellegrino (+ 1,3 s).

Medzi ženami si Karlssonová prišla suverénne pre svoj štvrtý triumf vo Svetovom pohári, keď mala v cieli pred krajankou Ebbou Anderssonovou priepastný náskok 33,3 sekundy. Na pódiu ich doplnila Nórka Tiril Udnes Wengová (+ 1:11,6 min).

Karlssonová a Wengová majú po úvodnom trojdňovom podujatí na čele Svetového pohára zhodný počet 258 bodov. Slováci v Ruke neštartovali.

Seriál Svetového pohára pokračuje na budúci týždeň od piatka do nedele v nórskom Lillehammeri.

Domov»Zimné športy»Beh na lyžiach»Kläbo zavŕšil vo Fínsku víťazný hetrik, Karlssonová bola suverénna