Östbergová a Iversen vyhrali preteky s hromadným štartom v Oberstdorfe

Nórska bežkyňa na lyžiach Ingvild Flugstad Östbergová zvíťazila v pretekoch žien s hromadným štartom na 10 km voľne v Oberstdorfe. (Autor: TASR/AP)
TASR|4. jan 2018 o 11:16

Na druhom mieste skončila Fallová a tretie miesto obsadila Paramakoskiová.

OBERSTDORF. Nórska bežkyňa na lyžiach Ingvild Flugstad Östbergová zvíťazila vo štvrtkových pretekoch žien s hromadným štartom na 10 km voľne v rámci Svetového pohára v nemeckom stredisku Oberstdorf.

V 5. časti Tour de Ski mala v cieli náskok 1,9 sekundy pred krajankou Maiken Caspersen Fallovou, na treťom mieste dobehla Fínka Krista Paramakoskiová (+3,2).

V záverečnom šprinte bojovala Östbergová o víťazstvo s krajankou Heidi Wengovou, no tá v cieľovej rovinke nešťastne spadla a do cieľa dobehla napokon na 11. mieste.

Nórka zvíťazila v tretích pretekoch v rámci tohtoročného Tour de Ski a vedie v priebežnom hodnotení podujatia.

"Dnes som chcela získať ďalšie sekundy k dobru. Nemyslela som, že vyhrám, pretže Heidi mala silný finiš, ale spadla. V ďalších pretekoch bude ešte silnejšia," citovala víťazku agentúra DPA.

Na čele priebežnej klasifikácie SP má Östbergová 36-bodový náskok práve pred Wengovou.

Madzi mužmi na 15 km trati vyhral Nór Emil Iversen pred svojím krajanom Sindrem Björnestadom Skarom (+0,4).

Tretiu priečku obsadil so stratou 0,9 sekundy taliansky reprezentant Francesco De Fabiani. Iversen sa postavil 6-krát v kariére na najvyšší stupienok v pretekoch SP.

Na štvrtom mieste finišoval Švajčiar Dario Cologna, ktorý zostal na čele priebežnej klasifikácie Tour de Ski.

Beh na lyžiach - výsledky:

Ženy - 10 km voľne (hromadný štart):

1.Ingvild Flugstad ÖstbergováNórsko23:16,5 min.
2.Maiken Caspersen FallováNórsko+ 1,9 s.

6.Andrew MusgraveVeľká Británia+ 4,0

1. Emil Iversen 29:49,8 min., 2. Sindre Björnestad Skar (obaja Nór.) +0,4 s., 3. Francesco De Fabiani (Tal.) +0,9, 4. Dario Cologna (Švaj.) +3,7, 5. Alex Harvey (Can.) +4,0, 6. Andrew Musgrave (Brit.) +4,0, 7. Finn Haagen Krogh +4,0, 8. Martin Johnsrud Sundby (obaja Nór.) +4,2, 9. Thomas bing (Nem.) +4,9, 10. Maurice Manificat (Fra.) +5,2

6.Alex HarveyKanada463

Domov»Zimné športy»Östbergová a Iversen vyhrali preteky s hromadným štartom v Oberstdorfe