58.Alena ProcházkováSlovensko+8:02,8 min

4.Sjur RötheNórsko+47,7 s
5.Iivo NiskanenFínsko+56,2 s
6.Andrej MelničenkoRusko+1:32,3 min
53.Ján KoristekSlovensko+6:57,5 min

NOVÉ MĚSTO NA MORAVE. Nórska bežkyňa na lyžiach Therese Johaugová si na podujatí Svetového pohára v Novom Měste na Morave pripísala víťazné double.

Po sobotňajšom triumfe na 10 km voľne jednoznačne dominovala aj v nedeľňajšej stíhačke na 10 km klasicky.

Slovenská reprezentantka Alena Procházková obsadila 58. miesto. Medzi mužmi na 15 km si zopakoval prvenstvo zo soboty Rus Alexander Boľšunov.

Johaugova zdvojnásobila náskok

Johaugová vybehla na trať s výrazným náskokom 33 sekúnd na Rusku Nataliju Neprjajevovú a jej odstup od konkurentiek postupne ešte narastal. V polovici trate už za ňou trojčlenná skupinka s líderkou Heidi Wengovou zaostávala o 55 sekúnd.

Johaugová mala v cieli čas 26:49,7 min, Neprjajevová na ňu stratila 1:04,8 min a tretia skončila ďalšia Nórka Ingvild Flugstad Östbergová (+1:06,0).

Pre Johaugovú to bol 64. individuálny triumf v SP a upevnila si vedenie v celkovej klasifikácii seriálu.

Procházková mala na štarte číslo 59 a celé preteky bežala v šiestej desiatke štartového poľa. Na piatom kilometri mala už vyše päťminútové manko a do cieľa prišla napokon na 58. mieste zo 61 štartujúcich so stratou 8:02,8 min.

Lídersku pozíciu uhájil aj Bolšunov

Víťaz Tour de Ski Boľšunov si presvedčivo ustrážil náskok zo štartu a triumfoval pred trojicou Nórov.

Druhý Johannes Hösflot Kläbo na neho stratil 46,7 sekundy, za ním prišli do cieľa Simen Hegstad Krüger (+47,2) a Sjur Röthe (+47,7). Boľšunov zvýšil náskok na čele SP na 139 bodov pred Kläbom.

Slovenský reprezentant Ján Koristek sa v porovnaní so sobotou o jednu priečku zhoršil a obsadil 53. miesto s mankom 6:57,5.

Priebežné poradie vo Svetovom pohári 2019/2020 (po 17 z 35 súťaží)