LENZERHEIDE. Víťazom nedeľňajších pretekov na 15 km klasicky v rámci Svetového pohára v behu na lyžiach vo švajčiarskom stredisku Lenzerheide sa stal domáci Dario Cologna.
Druhý skončil so stratou 0,6 sekundy Kazach Alexej Polotranin, tretie miesto obsadil Martin Johnsrud Sundby z Nórska (+13,1).
Cologna dosiahol svoje 22. individuálne víťazstvo v pretekoch SP.
Slováka Petra Mlynára klasifikovali v cieli na 77. pozícii so stratou 3:56,0 minúty na víťaza.
V ženskej súťaži si na 10 km trati vybojovala prvenstvo Nórka Ingvild Flugstadová Östbergová, ktorá vystúpila deviatykrát v kariére na najvyšší stupienok v pretekoch SP.
Na druhom mieste skončila jej krajanka Heidi Wengová so stratou 25,7 sekundy. Tretiu priečku obsadila Američanka Sadie Bjornsenová (+42,2).
SP v behu na lyžiach - výsledky:
Muži - 15 km klasicky:
1. | Dario Cologna | Švajčiarsko | 35:29,5 min. |
2. | Alexej Poltoranin | Kazachstan | + 0,6 s. |
3. | Martin Johnsrud Sundby | Nórsko | + 13,1 |
4. | Alexander Bolšunov | Rusko | + 14,0 |
5. | Alexej Červotkin | Rusko | + 16,2 |
6. | Hans Christer Holund | Nórsko | + 21,2 |
... | | | |
77. | Peter Mlynár | Slovensko | + 3:56,0 |
Poradie po 2. časti TdS:
1. | Sergej Usťugov | Rusko | 38:05,0 |
2. | Dario Cologna | Švajčiarsko | + 1,6 |
3. | Alexander Bolšunov | Rusko | + 12,7 |
4. | Alexej Poltoranin | Kazachstan | + 22,0 |
5. | Ristomatti Hakola | Fínsko | + 27,7 |
6. | Martin Johnsrud Sundby | Nórsko | + 39,1 |
Poradie v SP (po 7 zo 17 pretekov):
1. | Maurice Manificat | Francúzsko | 366 bodov |
2. | Johannes Klaebö | Nórsko | 302 |
3. | Hans Christer Holund | Nórsko | 299 |
4. | Simen Hegstad Kruger | Nórsko | 290 |
5. | Sergej Usťugov | Rusko | 286 |
6. | Martin Johnsrud Sundby | Nórsko | 245 |
Ženy - 10 km klasicky:
1. | Ingvild Flugstadová Östbergová | Nórsko | 26:59,4 min. |
2. | Heidi Wengová | Nórsko | + 25,7 |
3. | Sadje Bjornsenová | Fínsko | + 42,2 |
4. | Kerttu Niskanenová | Fínsko | + 48,9 |
5. | Anna Haagová | Švédsko | + 48,9 |
6. | Nicole Fesselová | Nemecko | + 58,2 |
Poradie po 2. časti Tds:
1. | Ingvild Flugstadová Östbergová | Nórsko | 29:45,5 min. |
2. | Heidi Wengová | Nórsko | + 32,8 |
3. | Jessica Digginsová | USA | + 1:04,9 |
4. | Sadje Bjornsenová | Fínsko | + 1:15,4, |
5. | Natalia Nepriajevová | Rusko | + 1:17,3 |
6. | Kerttu Niskanenová | Fínsko | + 1:32,0 |
Celkové poradie v SP (po 12 z 31 pretekov):
1. | Kallová | Švédsko | 610 bodov |
2. | Östbergová | Nórsko | 590 |
3. | Wengová | Nórsko | 584 |
4. | Björgenová | Nórsko | 493 |
5. | Hagová | Nórsko | 480 |
6. | Digginsová | USA | 403 |