Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd

Cologna a Östbergová triumfovali v Lenzerheide, Slovákovi sa nedarilo

Dario Cologna triumfoval vo švajčiarskom stredisku Lenzerheide. (Autor: TASR/AP)
TASR|31. dec 2017 o 12:09

Peter Mlynár obsadil 77. miesto.

LENZERHEIDE. Víťazom nedeľňajších pretekov na 15 km klasicky v rámci Svetového pohára v behu na lyžiach vo švajčiarskom stredisku Lenzerheide sa stal domáci Dario Cologna.

Druhý skončil so stratou 0,6 sekundy Kazach Alexej Polotranin, tretie miesto obsadil Martin Johnsrud Sundby z Nórska (+13,1).

Cologna dosiahol svoje 22. individuálne víťazstvo v pretekoch SP.

Slováka Petra Mlynára klasifikovali v cieli na 77. pozícii so stratou 3:56,0 minúty na víťaza.

Nórka Ingvild Flugstadová Östbergová ovládla súťaž žien. (Autor: TASR/AP)

V ženskej súťaži si na 10 km trati vybojovala prvenstvo Nórka Ingvild Flugstadová Östbergová, ktorá vystúpila deviatykrát v kariére na najvyšší stupienok v pretekoch SP.

Na druhom mieste skončila jej krajanka Heidi Wengová so stratou 25,7 sekundy. Tretiu priečku obsadila Američanka Sadie Bjornsenová (+42,2).

SP v behu na lyžiach - výsledky:

Muži - 15 km klasicky:

1.Dario ColognaŠvajčiarsko35:29,5 min.
2.Alexej PoltoraninKazachstan+ 0,6 s.
3.Martin Johnsrud SundbyNórsko+ 13,1
4.Alexander BolšunovRusko+ 14,0
5.Alexej ČervotkinRusko+ 16,2
6.Hans Christer HolundNórsko+ 21,2
...
77.Peter MlynárSlovensko+ 3:56,0

Poradie po 2. časti TdS:

1.Sergej UsťugovRusko38:05,0
2.Dario ColognaŠvajčiarsko+ 1,6
3.Alexander BolšunovRusko+ 12,7
4.Alexej PoltoraninKazachstan+ 22,0
5.Ristomatti HakolaFínsko+ 27,7
6.Martin Johnsrud SundbyNórsko+ 39,1

Poradie v SP (po 7 zo 17 pretekov):

1.Maurice ManificatFrancúzsko366 bodov
2.Johannes KlaeböNórsko302
3.Hans Christer HolundNórsko299
4.Simen Hegstad KrugerNórsko290
5.Sergej UsťugovRusko286
6.Martin Johnsrud SundbyNórsko245

Ženy - 10 km klasicky:

1.Ingvild Flugstadová ÖstbergováNórsko26:59,4 min.
2.Heidi WengováNórsko+ 25,7
3.Sadje BjornsenováFínsko+ 42,2
4.Kerttu NiskanenováFínsko+ 48,9
5.Anna HaagováŠvédsko+ 48,9
6.Nicole FesselováNemecko+ 58,2

Poradie po 2. časti Tds:

1.Ingvild Flugstadová ÖstbergováNórsko29:45,5 min.
2.Heidi WengováNórsko+ 32,8
3.Jessica DigginsováUSA+ 1:04,9
4.Sadje BjornsenováFínsko+ 1:15,4,
5.Natalia NepriajevováRusko+ 1:17,3
6.Kerttu NiskanenováFínsko+ 1:32,0

Celkové poradie v SP (po 12 z 31 pretekov):

1.KallováŠvédsko610 bodov
2.ÖstbergováNórsko590
3.WengováNórsko584
4.BjörgenováNórsko493
5.HagováNórsko480
6.DigginsováUSA403

Súvisiace články