Beck neuspel v 1. kole kvalifikácie dvojhry na Roland Garros

SITA|19. máj 2009 o 17:05

Karol Beck nenasledoval Dominika Hrbatého do 2. kola kvalifikácie dvojhry na druhom grandslamovom tenisovom turnaji roka Roland Garros v Paríži.

BRATISLAVA. Karol Beck nenasledoval Dominika Hrbatého do 2. kola kvalifikácie dvojhry na druhom grandslamovom tenisovom turnaji roka Roland Garros v Paríži (24. mája - 7. júna, celková dotácia 16 150 460 eur, antuka vonku).

Po "prežrebovaní" 33. nasadený kvalifikant Beck (149. v rebríčku ATP) nestačil v utorkovom súboji 1. kola eliminácie na Španiela Pabla Santosa (192.), ktorému podľahol za 62 minút 1:6, 3:6. Po hladko prehratom prvom sete 1:6 sa Beck v tom druhom chytil: po napokon jedinom brejknutí súpera v tomto stretnutí sa ujal vedenia 2:1. Španiel však reagoval rebrejkom na 2:2 a neskôr Slovákovi rozhodujúcim spôsobom unikol zo 4:3 na 6:3. Víťaz využil 5 zo 7 brejkbalov a zahral spolu 33 víťazných úderov.

Dvadsaťsedemročný zvolenský rodák Beck sa na antukovom vrchole sezóny pri Buloňskom lesíku objavil po štyroch rokoch, ale znova sa mu nepodarilo zvládnuť ani premiérový zápas. Vo svojich prvých troch účastiach v rokoch 2003, 2004 a 2005 zakaždým prehral v 1. kole hlavnej súťaže (zdolali ho Američan Agassi, Francúz Jeanpierre a Španiel Ferrero) a teraz podľahol vo vstupnom dueli kvalifikácie. Stále platí, že Beck na parížskej antuke neuhral ani jeden set.