Basketbalista Clevelandu Dean Wade (vpravo) sa teší s Dariusom Garlandom.
Basketbalista Clevelandu Dean Wade (vpravo) sa teší s Dariusom Garlandom. (Autor: TASR/AP)
TASR|6. mar 2024 o 08:45

O výhre Cavaliers rozhodol skvelý výkon Deana Wadea.

NEW YORK. Basketbalisti Clevelandu vyhrali nad Bostonom 105:104. V záverečnej štvrtine ich k tomu potiahol Dean Wade, ktorý premenil päť trojok a dal 20 bodov. Jeho tím ukončil víťaznú sériu hostí na čísle jedenásť.

Domácim chýbal ťahúň Donovan Mitchell, ktorý mal problémy s kolenom, a v tretej štvrtine prehrávali o 22 bodov. V tejto časti sa zranil aj Evan Mobley.

Wade získal 23 bodov, čo je jeho kariérne maximum a na záverečných 105:104 upravil 19 sekúnd pred koncom. Za hostí mal najviac bodov Jayson Tatum.

"Je to fantastický pocit, že spoluhráči dôverovali mojim schopnostiam. Práve to mi dodalo sebadôveru a motivovalo ma to podať najlepší výkon," vyhlásil Wade bezprostredne po zápase pre agentúru AFP.

Aj v Denveri prehrávali domáci v tretej štvrtine o 22 bodov, vybojovali predĺženie, ktoré nakoniec prehrali s Phoenixom Suns 107:117.

Ťahúni víťazného tímu boli Kevin Durant s 35 bodmi a 28-bodový Grayson Allen, ktorý premenil osem trojok. Najproduktívnejší hráč domácich bol Jamal Murray s 28 bodmi, hviezdny Nikola Jokič ich mal 25.

Miami zvíťazilo nad Detroitom 118:110 s 26 bodmi Jimmyho Butler a Bamom Adebayom i Duncanom Robinsonom, ktorí mali obaja po osemnásť.

Za hostí bol najproduktívnejší Cade Cunningham. Ich tím má momentálne najhorší pomer zápasov 9:52 spolu s Washingtonom.