Slovinci odštartovali ME v basketbale víťazne, Nemci si uctili legendu

Luka Dončič v drese Slovinska.
Luka Dončič v drese Slovinska. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|1. sep 2022 o 16:55 (aktualizované 1. sep 2022 o 22:53)

Španieli a Turci potvrdili rolu favorita, Maďari neudržali vedenie.

TBILISI. Reprezentanti Slovinska zvíťazili vo svojom úvodnom zápase v základnej B-skupine basketbalových ME nad Litvou 92:85.

Najlepším strelcom bol s 24 bodmi Mike Tobey, hviezda tímu Luka Dončič pridal 10 asistencií a nazbieral 14 bodov.

Šampionát odštartovali vo štvrtok basketbalisti Španielska, ktorí zvíťazili v úvodnom zápase A-skupiny nad Bulharskom 114:87.

V druhom štvrtkovom stretnutí "áčka" zvíťazili reprezentanti Turecka vo vyrovnanom dueli nad Čiernou Horou 72:68.

V súboji B-skupiny si hráči Bosny a Hercegoviny poradili s Maďarskom 95:85, hoci po dvoch štvrtinách ešte prehrávali.

V stretnutí Belgicko - Gruzínsko sa o víťazovi rozhodlo až v predĺžení, v po ktorom sa z víťazstva 79:76 tešili Belgičania.

Program dňa ukončili basketbalisti Nemecka, ktorí zvíťazili nad Francúzskom 76:63. Nemci si pred zápasom uctili bývalého reprezentanta Dirka Nowitzkého, keď vyradili jeho číslo.

Turnaj hostí päť krajín, pričom zápasy v základných skupinách sa hrajú v Kolíne nad Rýnom, Miláne, Prahe a Tbilisi.

Zo šesťčlenných skupín postúpia štyri tímy do vyraďovacej časti, ktorá sa odohrá v Berlíne.

ME v basketbale - štvrtok, 1. september:

A-skupina:

Španielsko - Bulharsko 114:87 (57:35)

Turecko - Čierna Hora 72:68 (41:31)

Belgicko - Gruzínsko 79:76 pp (38:32, 70:70)

B-skupina:

Bosna a Hercegovina - Maďarsko 95:85 (45:46)

Slovinsko - Litva 92:85 (51:48)

Francúzsko - Nemecko 63:76 (31:38)

Domov»Halové športy»Basketbal»Slovinci odštartovali ME v basketbale víťazne, Nemci si uctili legendu