Cleveland triumfoval o 45 bodov, strelecky excelovalo aj San Antonio

Basketbalista tímu Cleveland Cavaliers Ricky Rubio.
Basketbalista tímu Cleveland Cavaliers Ricky Rubio. (Autor: TASR/AP)
TASR|27. dec 2021 o 08:45

Vydarený obrat predviedli hráči Denveru.

NEW YORK. Basketbalisti Clevelandu zvíťazili v stretnutí zámorskej NBA nad Torontom vysoko 144:99 a na domácej palubovke vyhrali piatykrát za sebou.

Domácich proti pre Covid-19 výrazne oslabených Raptors potiahli k triumfu Kevin Love a Darius Garland, ktorí dali po 22 bodov.

Cavaliers tiež vyrovnali klubový rekord. V tretej štvrtine súperovi nastrieľali 46 bodov a celkovo sa im podarilo premeniť až 22 trojbodových striel.

San Antonio doma zdolalo koronavírusom oslabený Detroit 144:109, Keldon Johnson sa prezentoval 27 bodmi. Spurs si pripísali tretie víťazstvo za sebou.

Denver prehrával v tretej štvrtine súboja s domácimi Los Angeles Clippers o 17 bodov, napokon však dokázal otočiť skóre na 103:100. Nikola Jokič nebol ďaleko od triple double, na konte mal 26 bodmi, 12 doskokmi a pridal 8 asistencií.

Jeho tím figuruje v tabuľke Západnej konferencie na šiestej pozícii, Clippers sú o priečku vyššie, no prehrali už štvrté z uplynulých piatich stretnutí.

NBA - základná časť - 27. december:

Miami - Orlando 93:83

Najviac bodov: Butler a Martin (11 doskokov) po 17, Yurtseven 16 (15 doskokov) - Harris 20, Hampton 14, Strus a Vincent po 13

Cleveland - Toronto 144:99

Najviac bodov: Garland a Love po 22, Markkanen 20 - Watanabe 26 (13 doskokov), Boucher 21, Wilson 15

Sacramento - Memphis 102:127

Najviac bodov: Haliburton 18, Davis a D. Jones po 15 - Bane 28, Jackson 21, Morant 18

Washington - Philadelphia 96:117

Najviac bodov: Dinwiddie 17, Harrell 15, Bertans 14 - Embiid 36 (13 doskokov), Harris 23, Korkmaz 14

Oklahoma City - New Orleans 117:112

Najviac bodov: Gilgeous-Alexander 31, Wiggins 24, Robinson 15 - Hart 29 (10 doskokov), Temple 22, Graham, Hayes a Jones po 15

San Antonio - Detroit 144:109

Najviac bodov: Johnson 27, Landale 18, Pöltl 14 - Diallo 28, Bey 23, Garza 20

Chicago - Indiana 113:105

Najviac bodov: LaVine 32, DeRozan 24, Vučevič 16 (15 doskokov) - LeVert 27, Turner 19, Duarte 16

Los Angeles Clippers - Denver 100:103

Najviac bodov: Bledsoe (10 asistencií) a Boston po 18, Zubac 17 (11 doskokov) - Jokič 26 (22 doskokov), Barton 17, Reed 15

Tabuľka

Domov»Halové športy»Basketbal»Cleveland triumfoval o 45 bodov, strelecky excelovalo aj San Antonio