Fotka zo zápasu Slovensko - Holandsko na ME B-divízie hráčov do 20 rokov 2024.
Fotka zo zápasu Slovensko - Holandsko na ME B-divízie hráčov do 20 rokov 2024. (Zdroj: fiba.basketball, Autor: slovakbasket)
Sportnet|20. júl 2024 o 10:37

Basketbalisti Slovenska vo štvrťfinále podľahli Holandsku.

ME B-divízie hráčov do 20 rokov 2024 - štvrťfinále

Slovensko - Holandsko 68:80 (19:19, 12:22, 18:16, 19:23)

Najviac bodov: Kováčik 18, Hudec 16, Lüttmerding 10 – van Eyck a George po 14, Metz 13

Fauly: 18:20 Trestné hody: 19:11 – 17:13 Trojky: 9:7 Doskoky: 23:42

BRATISLAVA. Slovenskí basketbalisti do 20 rokov v štvrťfinálovom dueli na majstrovstvách Európy B-divízie podľahli rovesníkom z Holandska 68:80.

Na šampionáte si tak zahrajú o konečné 5.-8. miesto.

Slováci začali zápas sľubne, v prvej štvrtine boli vyrovnaným súperom Holanďanov a zakončili ju remízovým skóre 19:19.

Zlom duel však prišiel v nasledujúcej štvrtine, v ktorej zverenci Nenada Miloševića nezachytili tempo Oranjes a prehrali ju o desať bodov.

Slovenskí reprezentanti už nedokázali zápas zdramatizovať a napokon podľahli Holanďanom 68:80.

Púť slovenskej družiny v rumunskom meste Pitešť sa ale ešte nekončí, jej ďalším súperom v boji o konečné umiestnenie bude Gruzínsko.

Hlas po zápase

Nenad Milošević, (tréner reprezentácie SR U20): "Ťažko sa mi hodnotí tento zápas. Videli sme rozdiel vo fyzickosti, ktorý bol zjavný aj v číslach. Holanďania dali po doskočených loptách 29 bodov, my len dva. Myslím si, že to rozhodlo. Samozrejme, treba brať do úvahy kvalitu súpera. My sme urobili maximum, čo bolo v našich silách, za to patrí mojim chlapcom poklona. Vyhral lepší tím. Potrebujeme zregenerovať a dobre sa pripraviť na zajtrajší zápas s Gruzínskom."

zdroj: slovakbasket.sk

Domov»Halové športy»Basketbal»Slovenskí mladíci si v semifinále nezahrajú, mrzieť ich môže pokazená druhá štvrtina