Fotka zo zápasu Charnay Basket Bourgogne Sud – Piešťanské Čajky.
Fotka zo zápasu Charnay Basket Bourgogne Sud – Piešťanské Čajky. (Zdroj: piestanskecajky.sk)
TASR|9. okt 2024 o 22:22 (aktualizované 9. okt 2024 o 23:24)

Basketbalistky Piešťanských Čajok predviedli dva rozdielne polčasy.

Európsky pohár – skupina E

Charnay Basket Bourgogne Sud – Piešťanské Čajky 81:53 (35:38)

Najviac bodov Charnay: Daramyová 18, Balogunová 15, Garricková 14

Zostava a body Piešťan: Herminjardová 20, Igbokweová 12, Jamesová 9, Mitrasinovičová 3, Taušová 2 (Buknová 5, Moravčíková 2, Jakubčeková, Szmereková a Vandlíková 0)

TH: 13/9 – 15/12, fauly: 15:17, trojky: 14:5

Rozhodovali: Williams (V. Brit.), Gilis, Pofféová (obaja Belg.), štvrtiny: 26:19, 9:19, 22:13, 24:2

CHARNAY. Basketbalistky Piešťanských Čajok neuspeli vo svojom úvodnom vystúpení v Európskom pohári, keď prehrali v stredajšom zápase E-skupiny vo francúzskom Charnay 53:81.

Po polčase ešte viedli 38:35, no nezvládli najmä záverečnú štvrtinu, ktorú prehrali 2:24.

Priebeh zápasu Charnay - Piešťanské Čajky

I. polčas:

Piešťanom nepatrili prvé minúty ich úvodného vystúpenia v Eurocupe, strelecky efektívne hráčky Charnay nevedeli dlho zastaviť.

Až v piatej minúte museli reagovať oddychovým časom, keď prehrávali 5:19.

Po rozdaní taktických pokynov nastúpil na palubovku odlišný tím, Čajky nielenže zrovnali krok, ale v ďalších minútach boli lepším tímom na palubovke.

Postupne sťahovali z vysokého manka, po prvej štvrtine bol z ich pohľadu stav 19:26.

V druhej štvrtine nadviazali Piešťany na to dobré, hlavne vďaka Herminjardovej si išli za otočením nepriaznivého stavu.

Tento plán sa podarilo napĺňať, najskôr stiahli na rozdiel útoku a neskôr dokonca na rozdiel bodu – 30:31.

Jamesová sa o pár momentov postarala o to, aby slovenský zástupca prvýkrát v zápase vyhrával.

Zo psychologicky dôležitého momentu dokázali Čajky ťažiť a výhodu si odniesli aj na polčasovú prestávku, keď viedli 38:35.

II. polčas:

Druhý polčas opätovne začal lepšie pre Piešťany, ale postupom času preberalo iniciatívu Charnay.

Domácim basketbalistkám sa podarilo odstaviť útočné zbrane a vedenie si vrátili na svoju stranu.

Čajky ale v správnej chvíli zastavili nápor, aby ešte mohli bojovať o víťazný vstup do skupinovej fázy.

Pred poslednou 10-minútovkou prehrávali 51:57, lenže záverečnú desaťminútovku výrazne nezvládli.

Charnay sa dostalo do komfortného dvojciferného vedenia a koncovku si bezpečne postrážilo.

Hlas po zápase

Peter Jankovič, tréner Piešťan: "V prvom rade sa ospravedlňujem našim fanúšikom a vedeniu klubu za poslednú štvrtinu, čo sme v nej predviedli. Proste, neviem si to vysvetliť a budem si to musieť pozrieť, lebo takýto výbuch, ktorý sme predviedli za deväť a pol minúty a na takejto úrovni, ma veľmi mrzí. Škoda, lebo si myslím, že sme mali zápas celkom dobre rozohraný, aj keď sme možno nechytili úvod, keď domáci strieľali s vysokým percentom. Postupom času sme sa im vyrovnali a chvíľu sme vyzerali aj lepšie. Bohužiaľ, v druhom polčase sme už nenašli recept na to, ako ich zdolať a hlavne, ako si vytvárať dobré pozície. Bojím sa, že pri tejto našej vyrovnanej skupine, je to pre nás veľmi krutá prehra. Musíme sa z toho otriasť, zdvihnúť hlavy, ísť ďalej a porozprávať sa, čo sa stalo. Treba na to veľmi rýchlo zabudnúť, už je to minulosť a nedá sa to vrátiť späť. Treba sa z toho otriasť, v sobotu máme doma ligu a v stredu nás čaká turecký Bodrum, takže máme nad čím rozmýšľať. Mrzí, že to takto dopadlo, lebo to mohlo dopadnúť lepšie. Vyzeralo to lepšie, ale ten záver sme absolútne nezvládli a domáci zaslúžene vyhrali vysokým rozdielom."

Tabuľka skupiny E

Domov»Halové športy»Basketbal»Čajky sa po polčasovej prestávke zosypali, v záverečnej štvrtine dali len dva body