Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia
Prezident futbalového klubu FC Barcelona Josep Maria Bartomeu (vľavo) sa verejne postavil na stranu Kataláncov v boji za nezávislosť od Španielska. (Autor: TASR/AP)
SITA|28. aug 2020 o 11:07

Podľa médií to však asi stačiť nebude.

BARCELONA. Prezident FC Barcelona Josep Bartomeu ponúkol svoju rezignáciu výmenou za zotrvanie Lionela Messiho v katalánskom veľkoklube.

Práve obsadenie najvyššieho postu v riadiacom aparáte Bartomeuom bol okrem slabších výsledkov a hry dôvodom Messiho rozhodnutia po 20 rokoch opustiť Camp Nou.

Podľa španielskych médií je za snahou Bartomeua skončiť vo funkcii prezidenta aj rastúca nespokojnosť desiatok fanúšikov, ktorí sa v stredu dobýjali do útrob štadióna a žiadali hlavu súčasného prezidenta.

Podľa TV3 Bartomeu je ochotný odstúpiť, ak Messi verejne povie, že práve súčasný prezident je hlavný vinník súčasnej situácie v klube bez zisku cennej trofeje v sezóne 2019/2020.

"Ak by sa tak stalo a Bartomeu by rezignoval, na čelo klubu by sa postavil dočasný prezident a zotrval tam až do budúcoročných volieb," napísal denník AS na svojom portáli.

Podľa zdrojov blízkych Messimu iniciatíva Bartomeua však nebude stačiť na to, aby zotrval v klube. Argentínčanove problémy v niekdajšom klube jeho srdca údajne siahajú oveľa hlbšie ako len k osobe súčasného prezidenta.

Tridsaťtriročný útočný klenot FCB je dlhší čas rozhodnutý odísť a povestnou kvapkou údajne bolo jeho stretnutie s novým trénerom Ronaldom Koemanom, ktorý mu mal dať jasne najavo, že v prípade jeho zotrvania by už nemohol rátať s niekdajšími privilégiami.

Messi je najviac spájaný s odchodom do Manchestru City, kde trénuje jeho dlhoročný mentor Pep Guardiola a v útoku hrá krajan a kamarát Sergio Agüero.

Fenomenálny Argentínčan sa počas 20-ročného pôsobenia v FC Barcelona rekordne šesťkrát stal najlepším futbalistom na svete a z klubového pohľadu vyhral prakticky všetky domáce aj medzinárodné trofeje. Sedemkrát, vrátane aktuálne skončenej sezóny, sa tiež stal najlepším strelcom La Ligy.

Súvisiace články