Futbalisti Barcelony na ihrisku Bilbaa neuspeli.
Futbalisti Barcelony na ihrisku Bilbaa neuspeli. (Autor: TASR/AP)
SITA|5. jan 2017 o 23:33

Athletic vyhral prvý zápas osemfinále Copa del Rey doma 2:1.

MADRID. Athletic Bilbao v prvom zápase osemfinále španielskeho Kráľovského pohára Copa del Rey zdolal na domácom trávniku FC Barcelona 2:1.

O jeho góly sa v priebehu troch minút postarali Aritz Aduriz a Iňaki Williams. Za favorita v 52. minúte znížil Lionel Messi, ale to bolo od Kataláncov všetko.

Tí hrali v záverečnej desaťminútovke dokonca v početnej výhode o dvoch hráčov - najprv išiel do šatní v 74. minúte Raúl García a o šesť minút neskôr aj Iturraspe. Barcelončania ale šancu nevyužili a v odvete budú musieť doháňať manko.

Barcelona pohárový zápas v Bilbau nezvládla: fotogaléria

6.1.2017

Copa del Rey - osemfinále, prvý zápas:

Athletic Bilbao - FC Barcelona 2:1 (2:0)

Góly: 25. Aduriz, 28. Iňaki Williams - 52. Messi

ČK: 74. Raúl García po 2. ŽK, 80. Iturraspe po 2. ŽK

Domov»Futbal»Španielsko»Barcelone nepomohli ani dve červené karty súpera, pohárový zápas v Bilbau prehrala